Makabryczne odkrycie na Mazowszu. Znaleziono zakopane zwłoki dziecka

Polska

tvn24Zwłoki dziecka znaleziono w środę

W Kędzierzawicach koło Nasielska prokuratura znalazła zakopane ciało dziecka. Śledczy starają się ustalić wszystkie okoliczności tej sprawy.

- W dniu wczorajszym na terenie miejscowości Kędzierzawice, jest to gmina Nasielsk, ujawniono zwłoki noworodka - mówiła prokurator Jolanta Świdnicka z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku. - Postępowanie w tej sprawie było prowadzone od listopada ubiegłego roku - dodała.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak przyznała Świdnicka, czynności śledcze zostały przeprowadzone w środę, pod osobistym nadzorem prokuratora. - Na posesji zostały znalezione zakopane zwłoki dziecka.

Należało do rodziny?

Śledczy, z uwagi na prowadzone postępowanie, nie chcą zdradzać szczegółów sprawy. Jak przyznała Świdnicka, został przeprowadzony już "szereg czynności", w tym przesłuchano rodzinę zamieszkującą posesję, na której znaleziono martwe dziecko.

Świdnicka przyznała, że istnieje podejrzenie, że dziecko należało do małżeństwa zamieszkującego przeszukaną posesję.

- Zaplanowana jest sekcja zwłok, która ustali wszystkie szczegóły dotyczące wieku dziecka, jak również okoliczności dotyczące bezpośredniej przyczyny zgonu - dodaje Świdnicka.

Autor: dln/ja / Źródło: tvn24