Macierewicz: Polska być może najlepiej przygotowana do zagwarantowania bezpieczeństwa

TVN24

TVN 24Macierewicz zapewnił, że szczyt NATO na pewno odbędzie się w Warszawie

- Wszyscy mamy w pamięci wydarzenia ostatnich dni i mamy w pamięci to, że ciosy terroryzmu spadają na różne kraje. Dlatego podjęliśmy nadzwyczajne wysiłki i decyzje gwarantujące bezpieczeństwo naszemu narodowi - powiedział podczas środowej konferencji ws. szczytu NATO w Warszawie Antoni Macierewicz. Szef MON zapewnił, że Polska jest krajem bezpiecznym i gwarantującym bezpieczeństwo.

- Polska nie przypadkiem została wybrana do roli gospodarza i współorganizatora tego najważniejszego wydarzenia świata w tym roku. Została wybrana do tej roli dlatego, że jest być może dzisiaj najlepiej przygotowanym krajem do zagwarantowania bezpieczeństwa głowom państw i samym obradom. Jest w tym niespokojnym świecie, w którym żyjemy, krajem bezpiecznym i gwarantującym innym bezpieczeństwo - powiedział Macierewicz na temat szczytu NATO w Warszawie.

"Wszystkie służby przygotowują się, aby nie zdarzyło się nic niespodziewanego"

Szef MON podczas swojego wystąpienia na Stadionie Narodowym odniósł się do wtorkowych zamachów w Brukseli mówiąc, że "wszyscy mamy w pamięci wydarzenia ostatnich dni i mamy w pamięci to, że ciosy terroryzmu spadają na różne kraje". - Dlatego podjęliśmy nadzwyczajne wysiłki i decyzje gwarantujące bezpieczeństwo naszemu narodowi, naszemu państwu, ale także wszystkim, którzy będą na tym stadionie obradowali - powiedział. - Chcę żebyście państwo mieli absolutną jasność i pewność co do tego, że wszystkie służby i wszystkie struktury, które są związane z bezpieczeństwem państwa, od dłuższego czasu przygotowują się, aby nie zdarzyło się nic niespodziewanego - stwierdził minister.

Macierewicz zapewnił, że szczyt NATO na pewno odbędzie się w Warszawie. Jak poinformował, we wtorek dyskutował na temat szczytu z delegacją Sekretarza Generalnego NATO w Warszawie. Miał on zapoznać się z przygotowaniami, które - jak powiedział minister - "rokują pewność co do skuteczności naszych działań, co do tego, że szczyt będzie od strony zarówno organizacyjnej, jak i wszelkiej innej skutecznie, dobrze przygotowany". - Polska jako kraj gospodarz w pełni wywiązuje się ze swoich zobowiązań - dodał Macierewicz.

Szczyt NATO w Warszawie

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca. Według polskiego prezydenta szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego powinien mieć trzy zasadnicze cele: być wszechstronny, czyli poświęcony bezpieczeństwu i na wschodzie, i na południu; ukierunkowany na przyszłość oraz zakończyć się podjęciem konkretnych decyzji.

Autor: mart//tka / Źródło: TVN 24

Raporty: