Kopali, uderzyli butelką w głowę młodą Ukrainkę. Policja szuka sprawców

Polska

tvn24Policja poszukuje trzech osób

Policja apeluje o pomoc w znalezieniu sprawców, którzy zaatakowali 23-letnią Ukrainkę. Do zdarzenia doszło 13 sierpnia w centrum Lublina. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji poinformowała w rozmowie z TVN24, że czynności prowadzone są w kierunku stosowania przemocy wobec osoby ze względu na jej przynależność narodowościową.

W czwartek lubelska policja opublikowała zdjęcia osób poszukiwanych w związku z napaścią na 23-letnią Ukrainkę.

Bili i kopali

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia około 5 rano w okolicach placu Lecha Kaczyńskiego, w centrum Lublina.

- 23-latka wracała z dwiema koleżankami z jednego z lokali - relacjonowała rzeczniczka lubelskiej policji Renata Laszczka-Rusek.

- Na jednej z ławek siedziały młode osoby. Na początku doszło do wymiany zdań pomiędzy dziewczynami a grupą nieznajomych. Następnie prawdopodobnie do jakiejś dyskusji, która przerodziła się w agresję fizyczną - opowiadała.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję doszło do szarpaniny, a młodzi ludzie zaczęli bić i kopać 23-latkę. Kobieta została także uderzona w głowę butelką. Zgłosiła się do szpitala, a policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu następnego dnia.

- Sprawdzaliśmy, czy całe zdarzenie zostało zarejestrowane na którejś z kamer. W ten sposób dotarliśmy do wizerunku osób, które w tej chwili są poszukiwane przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego - tłumaczyła rzeczniczka.

Poszukiwani to dwaj mężczyźni w wieku około 25 lat oraz młoda kobieta.

- Czynności prowadzone są w kierunku stosowania przemocy wobec osoby ze względu na jej przynależność narodowościową. Jest to czyn, który zagrożony jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności - przekazała Laszczka-Rusek.

- W trakcie prowadzonych czynności procesowych zebraliśmy materiał, z którego wynika, że powodem całego zajścia i początkowej wymiany zdań prawdopodobnie było to, że dziewczyny posługiwały się innym językiem niż polski - wyjaśniła.

Nadzór nad powadzonym śledztwem ma Prokuratora Rejonowa Lublin –Południe.

Informacje na temat poszukiwanych osób można przekazywać pod numerami: 81-535-53-12, 696-881-241 lub 997.

Policja poszukuje dwóch młodych mężczyzn i kobiety | Lubelska policja
Zdarzenie zarejestrowała jedna z kamer monitoringu | Lubelska policja

Autor: kg//ec / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja