TVN24 | Polska

Przemysław Czarnek o zapowiedzi obowiązkowych szczepień na koronawirusa dla nauczycieli: nie jestem entuzjastą

TVN24 | Polska

Autor:
js/kab
Źródło:
RMF
Czarnek: nie jestem entuzjastą obowiązkowych szczepień dla nauczycieli
Czarnek: nie jestem entuzjastą obowiązkowych szczepień dla nauczycieliRMF FM
wideo 2/21
RMF FMCzarnek: nie jestem entuzjastą obowiązkowych szczepień dla nauczycieli

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oświadczył, że nie jest entuzjastą obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 dla nauczycieli. Przekazał, że będzie na ten temat rozmawiał z ministrem zdrowia. Zgodnie z zapowiedzią Adama Niedzielskiego obowiązek szczepienia nauczycieli miałby zostać wprowadzony od początku marca.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie od 1 marca obowiązku zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w czwartek w RMF FM, że nie jest entuzjastą obowiązkowych szczepień.

- Będę dyskutował z panem ministrem Niedzielskim w ramach rządu. Ja nie jestem entuzjastą, najdelikatniej rzecz ujmując, przymusowych szczepień, a już w ogóle nie jestem entuzjastą, żeby przymuszać tylko niektóre grupy osób i niektóre zawody - mówił.

Dodał, że nauczyciele są zaszczepieni w ponad 80 procentach. - Nas nie stać na to ewentualnie, żeby 19 procent nauczycieli, albo nawet 15, jeżeli nie zechcą się zaszczepić, nie pracowało w szkole. To jest niemożliwe - dodał.

Autor:js/kab

Źródło: RMF

Pozostałe wiadomości