Prezydent: służby działają w sposób odpowiedzialny, dobry i zgodnie z procedurami

Źródło:
TVN24
Prezydent: służby działają w sposób odpowiedzialny, dobry i zgodnie z procedurami
Prezydent: służby działają w sposób odpowiedzialny, dobry i zgodnie z proceduramiTVN24
wideo 2/25
Michał Dworczyk po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania KryzysowegoTVN24

Potwierdzono cztery nowe przypadki zakażania koronawirusem w Polsce - przekazał w piątek na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Jak widać, kolejne przypadki zakażenia występują, ale chce zaznaczyć, że służby działają w sposób odpowiedzialny, dobry i zgodnie z procedurami - mówił w Piszu prezydent Andrzej Duda.

Dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące koronawirusa w Polsce (stan na piątek ok. godziny 17.30):

- 5 osób zakażonych;

- ponad 900 przebadanych próbek;

- 128 osób hospitalizowanych;

- 1299 osób w kwarantannie domowej;

- 6184 osób objętych nadzorem sanepidu.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 20:12

  - Jak widać, kolejne przypadki zakażenia koronawirusem występują, ale chce zaznaczyć, że służby działają w sposób odpowiedzialny, dobry i zgodnie z procedurami - mówił w Piszu prezydent Andrzej Duda.

  Prezydent apelował, aby osoby, które źle się czują, mają objawy grypy, kontaktowały się z lekarzami telefonicznie. "Aby nie szli tam, gdzie są duże zbiorowiska ludzkie, bo to wywołuje od razu problem, tylko żeby starali się w jak największej izolacji dowiedzieć się, co mają zrobić" - mówił Andrzej Duda.

  Wskazywał, że takich informacji udzielają stacje sanitarno-epidemiologiczne, a także specjalne infolinie. - Można się dowiedzieć pod numerem 112 jak postępować - zauważył.

 • 19:10

  Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślił, że "są już zabezpieczone osoby z kontaktu z tą osobą", która jest hospitalizowana w Ostródzie ze stwierdzonym zakażeniem. - Działania są podejmowane tak, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom naszego regionu - zapewnił.

  Na konferencji poinformowano też, że chora pacjentka to 43-letnia kobieta, która siedziała w autobusie "bardzo blisko" pierwszego z Polaków ze stwierdzonym koronawirusem.

 • 18:49

  Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, poinformował na konferencji, że "mamy ponad 900 zrealizowanych testów i na ten moment pięć pozytywnych wyników".

 • 18:45

  Dworczyk zapowiedział też, że "zostały podpisane decyzje rozdysponujące ponad 98 mln złotych dla szpitali w całej Polsce we wszystkich województwach".

 • 18:40

  Dworczyk: Zgodnie z zaleceniem premiera została uruchomiona sieć informacyjna w ramach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, połączona z każdą gminą. Dyżuruje przez 24 godziny na dobę.

 • 18:36

  Dworczyk: W przyszłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia uruchomi specjalistyczną infolinię przeznaczoną wyłącznie dla lekarzy.

 • 18:35

  Dworczyk: Minister finansów wyda w najbliższy poniedziałek rozporządzenie zwalniające spirytus z akcyzy. Spirytus będzie przeznaczony na produkcję środków biobójczych. Wiąże się to z rozpoczęciem produkcji płynu do dezynfekcji przez Orlen. Płyn będzie dostarczany do szkół pod koniec przyszłego tygodnia.

 • 18:34

  Dworczyk: Minister rozwoju została zobowiązana, żeby do wtorku przedstawić pakiet propozycji wsparcia dla firm z sektorów najbardziej dotkniętych stratami ze względu na rozprzestrzenianie koronawirusa. Mówimy o takich branżach jak turystyka, czy branża przewozowa.

 • 18:33

  Głos na konferencji po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zabrał Michał Dworczyk, szef KPRM.

 • 18:30

  Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zapewnił, że pacjenci są pod najlepszą opieka medyczną w województwie, a Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie jest dobrze przygotowany. - Jesteśmy także gotowi do ewentualnych kolejnych osób chorych - dodał.

 • 18:28

  Małgorzata Domagała-Dobrzycka, Wojewódzka Inspektor Sanitarna: Te osoby mają domową kwarantannę. Są pod naszym nadzorem, nie wykazują objawów, dobrze się czują.

  - Służby sanitarne mają teraz za zadanie odnaleźć wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi - przekazała na konferencji.

 • 18:26

  Na konferencji prasowej w Szczecinie, której przewodniczył wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, poinformowano, że objęto kwarantanną trzy osoby, które miały bliski kontakt z zakażoną parą pacjentów.

 • 18:08

  Kraska: Apeluję do wszystkich Polaków: higiena, higiena, higiena. Mycie rąk ciepłą wodą i mydłem jest doskonałym sposobem, aby uchronić się przed koronawirusem

 • 18:03

  Kraska zapewniał, że "szpitale są przygotowane na te przypadki". - Posiadają odpowiedni personel, odpowiednie sale, żeby odizolować zakażonych pacjentów od reszty - powiedział.

 • 18:02

  Gościem "Tak jest" w TVN24 jest Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

 • 17:45

  Ministerstwo Zdrowia przekazało dokładne dane dotyczące koronawirusa w Polsce (stan na 6 marca).

  - 128 osób hospitalizowanych;

  - 1299 osób w kwarantannie domowej;

  - 6184 osób objętych nadzorem sanepidu.

 • 17:42

  Zakażony, który jest hospitalizowany we Wrocławiu, to 26-letni mężczyzna, który wrócił z Wielkiej Brytanii. Zgłosił się do szpitala dwa dni temu. Jego stan zdrowia jest dobry - poinformowała Urszula Małecka, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

 • 17:41

  Reporterka TVN24 dowiedziała się w szczecińskim szpitalu, że dwóch zakażonych pacjentów, którzy są tam hospitalizowani, to małżeństwo. Przebywają w izolatce. Są w wieku powyżej 60 a poniżej 70 lat. Czują się dobrze.

 • 17:27

  Szumowski: Nic się nie zmienia jeśli chodzi o procedury. Mamy taki stan jak przed dzisiejszym dniem. Staramy się ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

 • 17:26

  Minister: dwóch pacjentów, którzy są hospitalizowani w Szczecinie, wróciło do Polski z Włoch samochodami

 • 17:24

  Szumowski: Pacjent w Wrocławiu zgłosił się do służb sanitarnych już z objawami. Był od razu hospitalizowany i objęty opieką.

 • 17:21

  Minister zapewnia, że "wszystkie służby zadziałały poprawnie", a "pacjenci spokojnie podeszli do swojej sytuacji i zachowywali się w wyważony sposób".

 • 17:20

  Szumowski: Na pewno będziemy mieli kolejne przypadki. Jak widać, na razie są one szybko wyłapywane

 • 17:18

  Szumowski: Jeden pacjent miał kontakt z wirusem w Niemczech, dwóch pacjentów miało kontakt z wirusem prawdopodobnie we Włoszech, ten ostatni - prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii

 • 17:16

  Minister zdrowia: Mamy wyniki kilkunastu osób, które podróżowały autobusem z pierwszym zakażonym pacjentem. Tylko jeden jest pozytywny

 • 17:13

  Szumowski: pacjenci, u których potwierdzono koronawirusa, to osoby młode i w średnim wieku

 • 17:11

  Szumowski: nie mamy żadnego pacjenta w stanie zagrożenia życia

 • 17:11

  Szumowski: Ci dwaj pacjenci byli bez objawów, po zgłoszeniu zostali objęci kwarantanną domową i dostali zdalnie zwolnienie z pracy. W czasie kwarantanny poczuli objawy, zadzwonili do inspekcji sanitarnej, zostali skierowani do szpitala i objęci opieką medyczną.

 • 17:09

  Minister zdrowia: Dwójka pacjentów, którzy wrócili z Włoch, pokazuje działanie zgodnie z instrukcjami. Zgłosili się, poinformowali odpowiednie służby, że przyjechali z rejonu wysokiego ryzyka.

 • 17:05

  Jak przekazał minister zdrowia, jeden zakażony pacjent to osoba, która podróżowała autobusem z Niemiec razem z pierwszym pacjentem, u którego w środę potwierdzono koronawirusa. Leży w szpitalu w Ostródzie.

  Dwójka pacjentów powróciła z Włoch - to pacjenci w Szczecinie. Jeden pacjent hospitalizowany jest we Wrocławiu.

 • 17:04

  Szumowski: mamy cztery kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce

Infolinia

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

JAK UNIKNĄĆ ZAKAŻENIA? ZOBACZ WSKAZÓWKI WHO >>>

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Od 31 grudnia 2019 roku do 6 marca zanotowano ponad 100 tysięcy potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym ponad 3 tysiące zgonów.

Autorka/Autor:js, ads

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Próba wprowadzenia byłych posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do Sejmu na początku lutego zyskała nową odsłonę. W środę Jarosław Kaczyński - złapany na korytarzu przez reporterkę TVN24 - przyznał, że szturm "był niezaplanowany, był wynikiem pewnego nieporozumienia". - Plan był zupełnie inny - dodał. Tymczasem siedmioro uczestników szturmu na Sejm nie dostanie diet poselskich przez trzy miesiące za zachowanie wobec strażników. Katarzyny Sójki - byłej minister zdrowia - w tej grupie jednak nie było. Straż Marszałkowska i marszałek Szymon Hołownia przeprosili za pomylenie jej na nagraniach z posłanką Agnieszką Górską.

Jarosław Kaczyński o szturmie na Sejm: plan był zupełnie inny

Jarosław Kaczyński o szturmie na Sejm: plan był zupełnie inny

Źródło:
Fakty TVN

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka w środę wieczorem zajęła się wnioskiem PiS o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Ostatecznie posłowie negatywnie zaopiniowali ten wniosek. Podczas dyskusji Sebastian Kaleta z Suwerennej Polski nazwał Bodnara "ministrem destruktorem". - Jak pan używa takich różnych pięknych sformułowań pod moim adresem, to mam wrażenie, że to, co towarzyszy Suwerennej Polsce, to jest taki syndrom odstawienia - odpowiedział Bodnar.

Sejmowa komisja negatywnie o wniosku w sprawie wotum nieufności dla Bodnara

Sejmowa komisja negatywnie o wniosku w sprawie wotum nieufności dla Bodnara

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Prezydent Ukrainy apeluje o spotkanie rządów polskiego i ukraińskiego na granicy między państwami. Prosi Andrzeja Dudę o "wsparcie tego dialogu". - Pan prezydent jest za tym, żeby przeprowadzić ten dialog. Tylko w ten sposób można ten wielki problem rozwiązać. Problem jest dwustronny i bardzo potężny - powiedział prezydencki minister Andrzej Dera w "Kropce nad i". Ocenił także, że spotkanie na granicy "nie jest najbezpieczniejsze" i lepiej byłoby się spotkać w Warszawie, Lublinie lub w Rzeszowie.

Zełenski chce spotkania na granicy. Dera o tym, co zrobi prezydent Duda

Zełenski chce spotkania na granicy. Dera o tym, co zrobi prezydent Duda

Źródło:
TVN24

Środa była kolejnym dniem protestów rolników. Ciągniki zablokowały wiele dróg krajowych, ekspresówek i autostrad. Protesty to wyraz sprzeciwu wobec unijnego Zielonego Ładu i napływu towarów zza wschodniej granicy. GDDKiA informuje o protestach, które będą trwały także w nocy.

Kolejny dzień protestu rolników. Blokady na drogach krajowych, ekspresowych i autostradach

Kolejny dzień protestu rolników. Blokady na drogach krajowych, ekspresowych i autostradach

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Brak wymogów jakościowych pomp ciepła doprowadził do zalewu rynku nieefektywnymi urządzeniami z Chin - przekonywali w Sejmie producenci. Emil Świerczyński, dyrektor w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), przekazał, że przygotowywane są zmiany w programie Czyste Powietrze.

"Zostaliśmy największym w Europie importerem pomp". Będą zmiany w popularnym programie

"Zostaliśmy największym w Europie importerem pomp". Będą zmiany w popularnym programie

Źródło:
PAP

Komisja Europejska (KE) jest gotowa zatwierdzić przekazanie Polsce 6,3 miliarda euro (w przeliczeniu 27 miliardów złotych) z Funduszu Odbudowy - podała agencja Bloomberg. Ma to nastąpić w przyszłym tygodniu.

Media: Bruksela gotowa zatwierdzić przekazanie Polsce miliardów euro

Media: Bruksela gotowa zatwierdzić przekazanie Polsce miliardów euro

Źródło:
PAP

Nowe banknoty z wizerunkiem króla Karola III wejdą do obiegu 5 czerwca - podał Bank Anglii. Mają być używane razem z tymi, na których jest podobizna zmarłej w 2022 roku królowej Elżbiety II.

Nowe banknoty w Wielkiej Brytanii

Nowe banknoty w Wielkiej Brytanii

Źródło:
PAP

Nieznany sprawca, wyłamując zabezpieczenia podwójnie zamykanych drzwi, włamał się do pylonu mostu Świętokrzyskiego. Sprawą zajmuje się policja.

Wyłamany skobel z kłódką, zniszczony zamek. Ktoś włamał się do pylonu mostu

Wyłamany skobel z kłódką, zniszczony zamek. Ktoś włamał się do pylonu mostu

Źródło:
PAP

Wyłączony ze Świętokrzyskiego Parku Narodowego obszar na szczycie Łysiec znów będzie objęty najwyższą formą ochrony przyrody. Zdecydował o tym rząd. Za rządów PiS działki na Świętym Krzyżu zostały oderwane z parku i oddane do użytkowania zakonnikom. Oblaci chcieli je przejąć. Wiceminister klimatu Mikołaj Dorożała ocenił, że działania poprzedniej ekipy były "skandaliczne", a decyzja obecnych władz to "powrót do normalności".

PiS dla zakonu oderwał działki z parku narodowego. Minister zapowiada "powrót do normalności"

PiS dla zakonu oderwał działki z parku narodowego. Minister zapowiada "powrót do normalności"

Źródło:
tvn24.pl

Ewa Wrzosek, Dariusz Korneluk, Katarzyna Kwiatkowska, Agnieszka Leszczyńska oraz Jacek Skała - to kandydaci na stanowisko prokuratora krajowego. Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że wszystkich pięcioro kandydatów spełnia wymagania formalne. Początek rozmów kwalifikacyjnych zaplanowano na poniedziałek, 26 lutego.

Znamy nazwiska pięciorga kandydatów na stanowisko prokuratora krajowego

Znamy nazwiska pięciorga kandydatów na stanowisko prokuratora krajowego

Źródło:
PAP

Dagmara Pawełczyk-Woicka, przewodnicząca neo-KRS, przedstawiła w środę w Sejmie informację o działalności tego organu w 2022 roku. - To jest ostatnie takie sprawozdanie. Żegnam panią przewodniczącą neo-KRS-u. Więcej się już na tej sali nie spotkamy - zwróciła się do niej posłanka Koalicji Obywatelskiej i członkini rady Kamila Gasiuk-Pihowicz, nawiązując do przygotowanego projektu nowelizacji ustawy o KRS. Michał Pyrzyk z klubu PSL-Trzecia Droga mówił, że przed Sejmem stoi poważne zadanie, bo "niezwłocznie należy przywrócić społeczne i środowiskowe zaufanie do KRS".

Gasiuk-Pihowicz do szefowej neo-KRS: żegnam panią, więcej na tej sali się już nie spotkamy

Gasiuk-Pihowicz do szefowej neo-KRS: żegnam panią, więcej na tej sali się już nie spotkamy

Źródło:
TVN24, PAP

W sprawie Fundacji Profeto czekam na opinię Prokuratorii Generalnej i wyniki audytu. Od tego uzależniam dalsze decyzje w tej sprawie, bo na razie płatność jest wstrzymana - poinformował podczas obrad sejmowej komisji minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Chodzi o fundację, która za miliony złotych od resortu Zbigniewa Ziobry stawia ośrodek dla ofiar przestępstw.

Bodnar o Fundacji Profeto: czekam na opinię Prokuratorii Generalnej i wyniki audytu

Bodnar o Fundacji Profeto: czekam na opinię Prokuratorii Generalnej i wyniki audytu

Źródło:
TVN24

Pokażemy w marcu projekt ustawy o związkach partnerskich. Tak jak premier Donald Tusk obiecywał, do końca zimy ten projekt będzie gotowy - powiedziała w "Faktach po Faktach" ministra do spraw równości Katarzyna Kotula. Mówiła także o kwestii prawa aborcyjnego.

Kiedy projekt ustawy w sprawie związków partnerskich? Ministra Katarzyna Kotula odpowiada

Kiedy projekt ustawy w sprawie związków partnerskich? Ministra Katarzyna Kotula odpowiada

Źródło:
TVN24

Nie żyje Tomasz Komenda, miał 46 lat. Spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Informację jako pierwszy podał dziennikarz "Uwagi!" TVN i "Superwizjera" Grzegorz Głuszak. - Tomek zmarł z samego rana. Od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Zmarł w wyniku długiej choroby - przekazał Głuszak na antenie TVN24.

Tomasz Komenda nie żyje

Tomasz Komenda nie żyje

Źródło:
"Uwaga!" TVN

Tomasz Komenda nie żyje. Został niesłusznie skazany za zabójstwo i zgwałcenie 15-letniej dziewczyny. - Był bardzo spokojnym, bardzo wrażliwym człowiekiem, przynajmniej tak zapamiętałem. On chciał już zapomnieć o całej historii - tak wspominał prof. Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik zmarłego w procesie o odszkodowanie za 18 lat, jakie spędził bezpodstawnie w więzieniu. - Tragiczna postać, której życie się zupełnie nie ułożyło - mówił Ćwiąkalski.

"Był bardzo spokojnym człowiekiem, chciał już zapomnieć o całej historii"

"Był bardzo spokojnym człowiekiem, chciał już zapomnieć o całej historii"

Źródło:
TVN24

Tomasz Komenda nie żyje. W tvn24.pl przypominamy historię zbrodni miłoszyckiej, skazania oraz uniewinnienia Komendy, po którym sąd przyznał mu odszkodowanie za 18 lat, które niesłusznie spędził za kratami.

Sprawa Tomasza Komendy. Kalendarium zbrodni, której nie popełnił

Sprawa Tomasza Komendy. Kalendarium zbrodni, której nie popełnił

Źródło:
TVN24, PAP

ERS-2, czyli satelita obserwacyjny wystrzelony w kosmos prawie 30 lat temu, w środę ponownie wszedł w atmosferę Ziemi - poinformowała Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Zanim doszło do tego nad północną częścią Oceanu Spokojnego, obiekt krążył po orbicie przez ponad godzinę.

Satelita wszedł w ziemską atmosferę między Hawajami a Alaską

Satelita wszedł w ziemską atmosferę między Hawajami a Alaską

Aktualizacja:
Źródło:
ESA, tvnmeteo.pl, The Independent

Planowana inwestycja – łącznie 10 pasów ruchu i drugi most na Wiśle w rejonie węzłów "Bielany" i "Tyniec" – miałaby powstać w otulinie oraz na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, korytarzy ekologicznych, obszaru Natura 2000, użytków ekologicznych oraz zielonych terenów spacerowych i rekreacyjnych - wskazały władze Krakowa.

"Nie" dla rozbudowy autostrady A4. Trasa miałaby przebiegać w sąsiedztwie opactwa w Tyńcu

"Nie" dla rozbudowy autostrady A4. Trasa miałaby przebiegać w sąsiedztwie opactwa w Tyńcu

Źródło:
PAP

Były dyrektor liceum w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) został skazany po tym, jak miał przywłaszczyć pół miliona złotych ze szkolnej zbiórki. Tomasz G. usłyszał nieprawomocny wyrok dwóch lat i 10 miesięcy więzienia. Mężczyzna przyznał przed sądem, że jest uzależniony od hazardu, a pieniądze przekazywane mu przez wychowawców i uczniów wydał na zakłady bukmacherskie.

Ze szkolnej zbiórki zniknęło pół miliona złotych. Dyrektor wydał pieniądze u bukmachera

Ze szkolnej zbiórki zniknęło pół miliona złotych. Dyrektor wydał pieniądze u bukmachera

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Po sekcji zwłok nie jest znana przyczyna śmierci 54-latka, który zmarł po zjedzeniu galarety kupionej na targu w Nowej Dębie (woj. podkarpackie). - Konieczne są dodatkowe badania - przekazuje prokuratura. Próbki wyrobu, którą zjadł mężczyzna, zostaną przebadane w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach.

Zjadł mięso z targu, zmarł. Prokurator o sekcji zwłok

Zjadł mięso z targu, zmarł. Prokurator o sekcji zwłok

Źródło:
tvn24.pl

Policja zatrzymała napastnika, który ranił ostrym narzędziem sanitariusza i pielęgniarkę na Izbie Przyjęć oddziału psychiatrycznego w Szpitalu Wolskim na Kasprzaka - dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Atak w szpitalu na Woli, dwie osoby ranne. Napastnik został zatrzymany

Atak w szpitalu na Woli, dwie osoby ranne. Napastnik został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało w środę o odwołaniu Piotra Schaba z funkcji prezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Jak przekazano, "prezes sądu może być odwołany przez ministra sprawiedliwości w toku kadencji między innymi w przypadku, gdy dalszego pełnienia funkcji nie da się pogodzić z innych powodów z dobrem wymiaru sprawiedliwości".

Ministerstwo Sprawiedliwości: Piotr Schab odwołany ze stanowiska prezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie

Ministerstwo Sprawiedliwości: Piotr Schab odwołany ze stanowiska prezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie

Źródło:
tvn24.pl

Wbrew informacjom rozsyłanym przez internautów, w latach 2022-2023 do Polski wcale nie przywieziono 12 milionów ton zboża z Rosji. Sprowadzono wielokrotnie mniej.

"Polska sprowadziła 12 milionów ton rosyjskiego zboża"? To nieprawda

"Polska sprowadziła 12 milionów ton rosyjskiego zboża"? To nieprawda

Źródło:
Konkret24

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do polskich i unijnych władz o zorganizowanie spotkania na granicy polsko-ukraińskiej. Jego tematem miałoby być rozwiązanie kryzysu zbożowego. Zełenski, który sam zadeklarował gotowość, by pojawić się na granicy, zwrócił się o obecność między innymi premiera Donalda Tuska oraz przedstawiciela Komisji Europejskiej.

Zełenski chce spotkania na granicy. Apeluje do polskich władz i przedstawicieli UE

Zełenski chce spotkania na granicy. Apeluje do polskich władz i przedstawicieli UE

Źródło:
tvn24.pl

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało w środowym komunikacie, że "z najwyższym zaniepokojeniem odnotowuje pojawienie się w trakcie ostatnich blokad rolniczych haseł antyukraińskich oraz wysławiających Władimira Putina i prowadzoną przez niego wojnę". "Oceniamy, że jest to próba przejęcia rolniczego ruchu protestacyjnego przez ugrupowania skrajne i nieodpowiedzialne, być może będące pod wpływem rosyjskiej agentury" - brzmi komunikat resortu.

MSZ o antyukraińskich hasłach podczas blokad rolniczych

MSZ o antyukraińskich hasłach podczas blokad rolniczych

Źródło:
PAP

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla części Dolnego Śląska. W czwartkowy poranek na obszarach górskich ma zacząć intensywnie padać deszcz.

Tu spadnie dużo deszczu. Alerty IMGW

Tu spadnie dużo deszczu. Alerty IMGW

Źródło:
IMGW

Zakup mięsa na bazarze dla wielu osób jest czymś zwyczajnym. Sytuacja z Nowej Dęby może być jednak dla nas ostrzeżeniem, aby zachować czujność i nie dać się zwieść uśmiechowi sprzedawcy. Oto co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup mięsa na targowisku.

Zakup mięsa na bazarze. O tym warto wiedzieć

Zakup mięsa na bazarze. O tym warto wiedzieć

Źródło:
tvn24.pl

W styczniu 2024 roku podczas posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej padł wniosek o podwyżkę stóp procentowych o dwa punkty procentowe (200 punktów bazowych), poparła go jedynie członkini RPP Joanna Tyrowicz - przekazał Narodowy Bank Polski. Pozostali członkowie Rady byli przeciw.

Propozycja dużej podwyżki stóp procentowych. Podano wyniki głosowania RPP

Propozycja dużej podwyżki stóp procentowych. Podano wyniki głosowania RPP

Źródło:
PAP

Zalegająca na Bałtyku amunicja ma negatywny wpływ na środowisko morskie. Uwalniające się z niej substancje mogą powodować choroby ryb i zmniejszać ich liczebność - potwierdzili naukowcy. Zainaugurowano projekt, zmierzający do usunięcia niebezpiecznych pozostałości II wojny światowej.

Na dnie Bałtyku leży broń chemiczna z II wojny światowej. Chcą ją wyciągnąć

Na dnie Bałtyku leży broń chemiczna z II wojny światowej. Chcą ją wyciągnąć

Źródło:
PAP

Podkomisja parlamentu Korei Południowej zatwierdziła projekt noweli zwiększający kapitał koreańskiego banku eksportowo-importowego (Eximbanku). Ta zmiana jest niezbędna do sfinalizowania drugiego kontraktu na eksport uzbrojenia do Polski.

Zielone światło w sprawie sfinalizowania kredytu na zakup broni przez Polskę

Zielone światło w sprawie sfinalizowania kredytu na zakup broni przez Polskę

Źródło:
PAP

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie od prawie stu lat przyciąga najzdolniejszych pianistów świata. Prawdopodobnie również tych najodważniejszych, o czym przekonuje film dokumentalny Jakuba Piątka "Pianoforte". - Jest to wydarzenie, które potrafi w ciągu jednej nocy odmienić komuś życie. Miałem zresztą okazję, żeby to zobaczyć na własne oczy - mówi Piątek w rozmowie z Tomaszem-Marcinem Wroną.

"Wydarzenie, które potrafi w ciągu jednej nocy odmienić komuś życie". Przyjrzał mu się z bardzo bliska

"Wydarzenie, które potrafi w ciągu jednej nocy odmienić komuś życie". Przyjrzał mu się z bardzo bliska

Źródło:
tvn24.pl

Pogoda na marzec 2024. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków IMGW, początek miesiąca ma być cieplejszy niż zazwyczaj, jednak później aura wróci do normy. Miejscami w marcu może być nawet chłodniej niż zazwyczaj. W większości regionów spodziewane są także wysokie jak na ten miesiąc opady.

Pogoda na marzec. Co przyniesie nam początek wiosny?

Pogoda na marzec. Co przyniesie nam początek wiosny?

Źródło:
IMGW CMM, tvnmeteo.pl

Dziennikarka "Faktów" TVN Renata Kijowska znalazła się na liście nominowanych do nagrody Pióro Nadziei 2023. Zwycięzców nagrody Amnesty International poznamy podczas gali 14 marca.

Pióro Nadziei 2023. Renata Kijowska z "Faktów" TVN na liście nominowanych do nagrody Amnesty International

Pióro Nadziei 2023. Renata Kijowska z "Faktów" TVN na liście nominowanych do nagrody Amnesty International

Źródło:
Amnesty International Polska, tvn24.pl

Za nami ostatni odcinek serialu "Detektyw: Kraina nocy". Długo oczekiwana czwarta seria kultowej produkcji "Detektyw" nie zawiodła widzów. Oglądalność była rekordowa. Cały sezon można obejrzeć na HBO Max.

"Najlepszy finał w historii". Rekord oglądalności i recenzje czwartego sezonu serialu "Detektyw"

"Najlepszy finał w historii". Rekord oglądalności i recenzje czwartego sezonu serialu "Detektyw"

Źródło:
TVN24