TVN24 | Polska

17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, pierwszy na Podlasiu

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akw,
kb/kg
Źródło:
TVN24

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało we wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Odnotowano pierwszy przypadek zakażenia na Podlasiu. Tym samym wirusa zarejestrowano już we wszystkich województwach. W sumie tego dnia liczba zakażonych wzrosła o 61 osób. Rano przekazano, że w szpitalu w Wałbrzychu zmarła piąta osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Łącznie w Polsce potwierdzono 238 przypadków zakażeń koronawirusem.

Zobacz >> NAJNOWSZE PRZYPADKI 18 marca 2020

17 nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Potwierdzone przypadki dotyczą 8 osób z województwa łódzkiego, 5 z województwa dolnośląskiego i po 1 osobie z województw: opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. Na Podlasiu to pierwszy zanotowany przypadek.

W sumie tego dnia liczba zakażonych wzrosła łącznie o 61 osób.

We wtorek rano, Ministerstwo Zdrowia informowało o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To pacjenci w stanie stabilnym. Te nowe przypadki dotyczyły: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Po południu resort poinformował o 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego, 2 z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące" - poinformował resort we wtorek rano.

O śmierci chorego poinformowało też we wtorek biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. "Pacjent był w stanie średnim i miał choroby współtowarzyszące" - przekazały służby prasowe wojewody.

To drugi zgon pacjenta zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2 na Dolnym Śląsku i piąty w Polsce.

Na Dolnym Śląsku zakażenie stwierdzono u 27 osób. 17 osób jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, a jeden pacjent jest w szpitalu w Bolesławcu. Pozostali zakażenie przebywają w kwarantannach domowych.

W sumie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 238, w tym 5 osób zmarłych.

Łukasz Szumowski o sytuacji związanej z koronawirusem

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w poniedziałek w "Tak jest" w TVN24 poinformował, że przygotowano "dziesięć tysięcy łóżek i 700 respiratorów". Zapowiedział też, że "liczba testów wzrośnie drastycznie".

Zdaniem ministra, ze szczytem epidemii będziemy walczyć za dwa lub trzy tygodnie. - Pamiętajmy też, że nie wszyscy chorzy będą wtedy hospitalizowani. Nawet jeżeli ktoś ma wynik dodatni, a jest w dobrym stanie, będzie mógł być w izolacji domowej - powiedział minister.

ŁUKASZ SZUMOWSKI W "TAK JEST" O SYTUACJI ZWIĄZANEJ Z KORONAWIRUSEM >>>

Szumowski o sytuacji związanej z koronawirusemTVN24

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:akw, kb/kg

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości