Polska

Kopacz: w przyszłym tygodniu przegląd ministerstw

Polska

Kopacz: w przyszłym tygodniu przegląd ministerstw
tvn24Szefowa rządu zamierza odwiedzić wszystkie resorty

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała w sobotę w Radomiu, że od początku przyszłego tygodnia będzie odwiedzała resorty i będzie rozmawiać z ich kierownictwem. Jak podkreśliła, na tej podstawie oceni przydatność poszczególnych wiceministrów.

Kopacz pytana na briefingu w Radomiu o zapowiedziany przez nią przegląd wiceministrów, odparła: -Jeśli chodzi o wiceministrów, chciałabym rozpocząć od początku tego tygodnia odwiedziny w każdym resorcie i usiąść na pół godziny, czy czterdzieści minut z kierownictwem danego resortu i zadać kilka pytań. Na tej podstawie będę oceniać przydatność wiceministrów.

"Pełna informacja, pełna współpraca"

Premier poinformowała, że spotkała się już z wojewodami. - Powiedziałam bardzo jednoznacznie: ja nie chcę się dowiadywać o tym, co się dzieje w waszych województwach z pasków w telewizji. W związku z tym: pełna informacja, pełna współpraca i pełne zaangażowanie w tą wcale niełatwą pracę - wymieniła oczekiwania Kopacz. 1 października podczas swojego exposé szefowa polskiego rządu zapowiedziała, że za miesiąc będzie miał miejsce przegląd wiceministrów. Podkreśliła, że w nowym gabinecie jest więcej kobiet niż w poprzednim. Jak zauważyła, w PO i PSL nie brakuje pań, które mogłyby także objąć stanowiska wiceministrów.

Autor: nsz//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Śmiarowski/KPRM

Raporty:
Pozostałe wiadomości