Kopacz: dziękujemy tym, którzy byli z nami do końca

TVN24

Ewa Kopacz po ogłoszeniu wyników sondażutvn24
wideo 2/36

Wynik niedzielnych wyborów to werdykt ludzi żyjących w demokratycznym kraju, szanujemy go - podkreślała premier Ewa Kopacz po ogłoszeniu pierwszych, sondażowych wyników wyborów parlamentarnych. Dziękowała Polkom i Polakom, że umożliwili 8 lat rządów PO. - Nie straciliśmy tych lat - oświadczyła.

Przewodnicząca PO zabrała głos tuż po zakończeniu głosowania w wyborach parlamentarnych. Według sondażu Ipsos dla TVN24 Platforma zdobyła w nich 23,4 proc. głosów.

Kopacz na wstępie przemówienia podziękowała Polkom i Polakom za osiem lat rządów PO. Dziękowała też tym, którzy z Platformą "byli do końca". - Z całego serca wam dziękujemy - podkreśliła.

Zwróciła przy tym uwagę, że osiem lat rządów nie byłoby możliwe, gdyby Polacy dwukrotnie nie zaufali PO. - Ale pamiętajcie też, nie straciliśmy tych ośmiu lat - zwróciła się do zgromadzonych na wieczorze wyborczym działaczy swej partii.

Podkreśliła, że Polska "jest zdecydowanie piękniejsza niż 8 lat temu". - Polska dzisiaj to kraj, w którym rozwijamy się gospodarczo, w którym bezrobocie jest jednocyfrowe - w takiej kondycji zostawiamy Polskę tym, którzy dzisiaj wygrali wybory - oceniła.

"Szanujemy ten werdykt"

Premier pogratulowała PiS-owi zwycięstwa; dziękowała też wszystkim tym, którzy oddali głos w niedzielnych wyborach. - Im się też należą brawa - dodała. - My wszyscy wiemy bardzo dokładnie, że ten werdykt Polek i Polaków to werdykt ludzi żyjących w demokratycznym kraju. I ten werdykt szanujemy - zapewniła.

Szefowa PO dziękowała też swym współpracownikom oraz innym politykom swej partii, którzy "ciężko pracowali w regionach". - Walczyliśmy do ostatniej minuty - podkreśliła. Jak powiedziała, "w polityce tak, jak w życiu są dni łatwiejsze i trudniejsze". - Ale pamiętajcie o jednym - Platforma Obywatelska zawsze będzie stała na straży wzrostu gospodarczego, neutralności światopoglądowej i dbałości o ludzi. I o tym będziemy pamiętać, będąc bądź to w rządzie, bądź to w opozycji - zadeklarowała.

Trzy i pół minuty. Tyle trwał wieczór wyborczy w sztabie PO
TVN24 Kraków

Autor: ts/tr / Źródło: TVN24, PAP

Raporty: