Polska

"Donald Tusk wykroczył poza swoje kompetencje"

Polska

Prezydent Duda o wpisie Donalda Tuska
tvn24Prezydent Andrzej Duda był gościem programu "Kawa na ławę"

Byłem głęboko zdumiony - tak prezydent Andrzej Duda skomentował wpis szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w jednym z portali społecznościowych. - To co Donald Tusk mówi na imieninach u swoich kolegów, czy na prywatnych spotkaniach Platformy Obywatelskiej, to jest jego sprawa i mnie to nie interesuje. (Twitter) to jest de facto jego oficjalny komunikator, wszyscy traktują ten wpis poważnie - dodał prezydent.

ZOBACZ RELACJĘ Z ROZMOWY Z PREZYDENTEM W PROGRAMIE "KAWA NA ŁAWĘ"

Donald Tusk 19 listopada napisał na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

"Wykroczył poza swoje kompetencje"

- Byłem głęboko zdumiony, że przewodniczący Rady Europejskiej - człowiek, który powinien być ponad podziałami - zabiera głos na temat wewnętrznych zmian jakie dochodzą w jednym z krajów członkowskich. Wykroczył poza swoje kompetencje - ocenił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 prezydent.

Andrzej Duda dodał, że "wszyscy traktują to jako oficjalny wpis". - To co Donald Tusk mówi na imieninach u swoich kolegów, czy na prywatnych spotkaniach Platformy Obywatelskiej, to jest jego sprawa i mnie to nie interesuje. W momencie, kiedy wychodzi i w oficjalnych publikatorach - to jest de facto jego oficjalny komunikator - wszyscy traktują ten wpis poważnie - powiedział prezydent.

- Nie mam co do tego wątpliwości, że przekroczył swoje kompetencje. Właśnie dlatego, że była taka obawa, że będzie to robił - Polska nie wystawiła go jako kandydata w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej - dodał.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ W PROGRAMIE "KAWA NA ŁAWĘ"

Autor: mnd/gry / Źródło: TVN24/PAP

Pozostałe wiadomości