Kaczyński o akcji ABW: to agresywne działania przerażonej sitwy

Polska


"To kolejny dowód na zupełną kompromitację rządu Donalda Tuska" - napisał w oświadczeniu Jarosław Kaczyński, komentując wejście funkcjonariuszy ABW do redakcji tygodnika "Wprost". "To co teraz robi władza to nic innego jak agresywne działania przerażonej sitwy, która (...) panicznie boi się kolejnych publikacji prasowych na ten temat" - ocenił prezes PiS, apelując do wszystkich sil politycznych o odsunięcie Donalda Tuska od władzy.

W środę funkcjonariusze ABW przyszli do redakcji "Wprost" i zażądali wydania nagrań w związku z aferą podsłuchową. "Nie wydaliśmy żadnych materiałów" - napisał na Twitterze Michał Majewski. Ani prokuratura, ani ABW niczego nie komentują. Powtarzają, że prowadzone są czynności w śledztwie.

"Pozostać przy władzy"

"Dzisiejsza skandaliczna interwencja funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w redakcji "Wprost", to kolejny dowód na zupełną kompromitację rządu Donalda Tuska" - napisał w oświadczeniu Jarosław Kaczyński.

Według prezesa PiS opisywana dzisiaj sytuacja, jest dowodem na to, że "obecna ekipa rządząca jest w stanie posunąć się do wszystkiego, aby pozostać przy władzy".

"Agresywne działania przerażonej sitwy"

"To co teraz robi władza to nic innego jak agresywne działania przerażonej sitwy, która przyłapana na łamaniu konstytucji i wszelkich standardów, panicznie boi się kolejnych publikacji prasowych na ten temat" - lider opozycji odniósł się w ten sposób do pogłoski, jakoby oprócz opublikowanych już rozmów, były też inne nagrania, które mogą skompromitować kolejnych polityków z rządu Donalda Tuska.

Według Kaczyńskiego sytuacja z dzisiaj jest dla niego dowodem na to, że "władza Donalda Tuska przyznała się do winy".

"PO nie cofa się dziś przed naruszaniem wolności słowa, tajemnicy dziennikarskiej i wszystkich tych wartości, które w wolnym świecie są podstawowymi zasadami" - ocenił Kaczyński, i zaapelował do "wszystkich, którym zależy na wolnej i demokratycznej Polsce" by zaprotestować.

"Zatrzymać rządzącą, skompromitowaną grupę"

"Wzywam wszystkie siły polityczne, które chcą zatrzymać rządzącą dziś Polską skompromitowaną grupę, do działania i jak najszybszego odsunięcia od władzy Donalda Tuska" - tym wezwaniem skwitował swoje oświadczenie Jarosław Kaczyński.

Autor: jl/kka / Źródło: tvn24

Raporty: