Kaczyński: zło atakuje naszą ojczyznę, nasz naród, centrum naszej tożsamości - Kościół katolicki

Autor:
momo//rzw
Źródło:
PAP, TVN24
"Zło atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, Kościół Katolicki"
"Zło atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, Kościół Katolicki" TVN24
wideo 2/5
TVN24Całe przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Starachowicach

Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości - Kościół katolicki - mówił w sobotę w Starachowicach (województwo świętokrzyskie) Jarosław Kaczyński. Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos podczas mszy za swoją zmarłą matkę Jadwigę Kaczyńską.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński brał w sobotę udział w nabożeństwie w przeddzień ósmej rocznicy śmierci swej matki. Przypomniał, że zmarła 17 stycznia 2013 roku Jadwiga Kaczyńska urodziła się w Starachowicach. - To było zawsze dla niej bardzo, bardzo ważne miejsce. Miejsce o którym niezwykle często opowiadała mojemu świętej pamięci bratu (prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który zginął w katastrofie smoleńskiej - red.) i mnie od dzieciństwa, tak że czasem mieliśmy wrażenie, że sami tutaj mieszkaliśmy - mówił.

"Zło atakuje nasz kraj"

Kaczyński nawiązał do tego, że przed świątynią jest Panteon Pamięci Narodowej (sam uczestniczył w jego odsłonięciu w czerwcu 2017 roku - red.), upamiętniający tych, którzy zasłużyli się miastu i Polsce swoją walką, pracą czy postawą. - Ta postawa, to odrzucenie zła, było niezmiernie ważne - powiedział wicepremier. - Mówię o tym nieprzypadkowo, bo i dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje. Atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości - atakuje Kościół, Kościół katolicki - podkreślał.

Prezes PiS powiedział, że przed świątynią stoją także ludzie, którzy służą "najgorszej sprawie, służą sprawie niszczenia Kościoła, niszczenia naszego narodu". - I to jest coś, o czym musimy pamiętać, musimy mieć to w swojej świadomości, ale musimy mieć także w sobie wolę, bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, by tę walkę o polską tożsamości, o przyzwoitość w naszym życiu publicznym wygrać - dodał.

Przed kościołem pojawiła się grupa kobiet. Demonstrantki trzymały transparenty i megafony, krzycząc "Twoja wina!". Wcześniej tego dnia Ogólnopolski Strajk Kobiet zapraszał na "powitanie" Jarosława Kaczyńskiego w Starachowicach.

Po mszy świętej w Panteonie Pamięci Narodowej złożone zostały kwiaty przed tablicami Jadwigi Kaczyńskiej oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości złożył wieniec pod pomnikiem upamiętniającym jego matkę jako honorową obywatelkę miasta oraz pod epitafium prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Autor:momo//rzw

Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości