Polska

Kaczyński: musimy odrzucić wielką ofensywę zła

Polska

[object Object]
Jarosław Kaczyński przemawiał podczas konwencji programowej PiS w Katowicachtvn24
wideo 2/3

Dobra zmiana musi być kontynuowana. Musi trwać dobry czas Polski i Polaków - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji partii w Katowicach. Stwierdził też, że alternatywą dla rządów PiS jest "czas przeszły, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe". - Ale czas przeszły na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy. O tę wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić - podkreślił.

Kaczyński mówił w sobotę w Katowicach, że dzisiaj jest "znakomity punkt startu dla naszej pracy". - Nie możemy uczynić niczego, co by spowodowało, że ten wielki dorobek zostanie zmarnowany, że stracimy to, co uzyskaliśmy - podkreślał.

- Zaczynamy z dobrego punktu. Teraz od nas zależy, czy będziemy mogli iść dalej skutecznie. Po to, żeby iść dalej potrzebujemy nowego programu. Programu kontynuacji. Ale tam gdzie trzeba, także zmiany - powiedział prezes PiS.

"Dobra zmiana musi być kontynuowana"

Jak mówił, potrzeba programu, "który będzie skierowany do wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju, programu, który będzie zapewniał nam rozwój i będzie zapewniał nam sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju". - Musimy przedstawić program. To trudne zadanie, ale realizowalne. Można uczynić naszą ojczyznę lepszą niż dziś. Dobra zmiana musi być kontynuowana. Musi trwać dobry czas Polski i Polaków - mówił Kaczyński.

Podkreślił, że przed Zjednoczoną Prawicą stoją bardzo ważne wyzwania odnoszące się do różnych sfer życia publicznego, społecznego i gospodarczego. - Powiem o tym, co w moim przeświadczeniu jest najważniejsze: to jest wyzwanie odnoszące się do wielkiego, bardzo szeroko rozumianego programu społecznego i to jest wyzwanie odnoszące się do polityki wzrostu - powiedział Kaczyński.

Wyraził wiarę, że wszyscy uczestnicy kongresu przyjmują założenie, iż "nie możemy niczego uronić z tego, co zostało już przekazane społeczeństwu". - Jednocześnie musimy szukać wszystkich zasobów wzrostu, zasobów w sferze organizacji życia publicznego, społecznego i gospodarczego, bo takie zasoby z całą pewnością istnieją - powiedział prezes PiS.

Kaczyński: musimy odrzucić wielką ofensywę zła

Stwierdził, że Polska "jest dzisiaj wyspą wolności" i musi nią pozostać. - Jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla dzisiejszego świata. Musimy uczynić wszystko, by to trwało - podkreślił.

Wskazywał, że "alternatywą jest czas przeszły, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe". - Ale czas przeszły na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o tę wielką ofensywę - użyję tego określenia, choć wiem, że będzie ono przedmiotem ataku - wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić. Musimy wygrać - powiedział Kaczyński.

- Takie zwycięstwa może odnosić tylko Polska silna, Polska naprawdę życzliwa wobec swoich obywateli, Polska rozwiązująca ciągle istniejące, często nabrzmiałe społeczne problemy. Taką chcemy budować, taką zbudujemy, a jedyna droga prowadzi przez nasze kolejne zwycięstwa i musimy głęboko wierzyć, że zwyciężymy, ale też bardzo ciężko dla tego zwycięstwa pracować - podkreślił prezes PiS.

Trzydniowa konwencja PiS

W Katowicach od piątku trwa trzydniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska", podczas której zaplanowano kilkanaście sesji plenarnych oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Konwencja ma na celu zarówno podsumować dotychczasowe działania rządu, jak i wypracować podstawy do stworzenia programu wyborczego partii.

Autor: ads/adso/kwoj / Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości