TVN24 | Polska

"Chciał przeparkować, pomylił biegi i wjechał do jeziora"

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
ft,
MAK/ks
Źródło:
tvn24.pl, Info Iława
Kierowca porsche wjechał do jeziora
Kierowca porsche wjechał do jezioraInfoilawa.pl, TVN24, Kontakt 24
wideo 2/4
Infoilawa.pl, TVN24, Kontakt 24Kierowca porsche wjechał do jeziora

33-latek chciał przeparkować porsche, pomylił jednak biegi i wjechał do jeziora - wstępnie ustalili policjanci. Samochód zatonął w Jezioraku w Iławie (województwo warmińsko-mazurskie). Na szczęście kierowcy udało się wydostać przez okno i dopłynąć do brzegu.

Jak podał portal infoilawa.pl, do zdarzenia doszło w piątek około godziny 16 na brzegu Jezioraka przy Porcie Iława. Czarne porsche panamera stojące na terenie portu śródlądowego przy ulicy Chodkiewicza w Iławie, wjechało do jeziora. Po chwili nabrało wody i zatonęło.

- Będąc na balkonie mojego domu zauważyłem, jak z rampy stacza się auto porsche z kierowcą. Patrząc za chwilę zauważyłem, jak z samochodu przez szybę wyskakuje kierowca - mówi Krzysztof Kopacz, pastor w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym w Iławie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Kierowca miał pomylić biegi

Jak przekazała portalowi tvn24.pl aspirant Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie, kierujący to 33-letni mężczyzna, który nie był właścicielem pojazdu. Mężczyzna był jedyną osobą w samochodzie. Według ustaleń funkcjonariuszy, chciał przestawić samochód.

- 33-latek kierujący samochodem porsche pomylił biegi i wjechał do jeziora. Na szczęście okna w pojeździe były otwarte i mężczyźnie udało się wydostać - mówi Kwiatkowska.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Służby za pomocą dźwigu wyciągnęły auto z wody, a funkcjonariusze ustalają szczegóły wypadku.

Porsche wyłowione z Jezioraka
Porsche wyłowione z JeziorakaTVN24

Autor:ft, MAK/ks

Źródło: tvn24.pl, Info Iława

Źródło zdjęcia głównego: infoilawa.pl

Pozostałe wiadomości