Doktor Tomasz Dybek nowym prezesem Krajowej Rady Fizjoterapeutów

Autor:
Karolina
Kowalska
Źródło:
tvn24.pl
"Utrzymujemy przy zdrowiu człowieka", mówią fizjoterapeuci
"Utrzymujemy przy zdrowiu człowieka", mówią fizjoterapeuci
wideo 2/2
"Utrzymujemy przy zdrowiu człowieka", mówią fizjoterapeuci

Doktor Tomasz Dybek został wybrany na nowego prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów, pokonując jednym głosem dotychczasowego prezesa doktora Macieja Krawczyka.

II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów wybrał w nocy z piątku na sobotę nowego prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Jednym głosem wygrał doktor Tomasz Dybek, znany związkowiec i członek Porozumienia Zawodów Medycznych, który w 2017 roku prezentował w Sejmie obywatelski projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

Tomasz Dybek prezesem Krajowej Rady Fizjoterapeutów

Jednym głosem pokonał dotychczasowego prezesa, doktora Macieja Krawczyka, specjalizującego się w rehabilitacji po uszkodzeniach układu nerwowego. Tomasz Dybek jest adiunktem w Katedrze Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Jako przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii był organizatorem protestów fizjoterapeutów, które doprowadziły do podwyżek dla tej grupy zawodowej.

To kolejny związkowiec znany z głośnych protestów w 2017 roku, który zostaje przewodniczącym samorządu zawodowego. 13 maja 2022 r. krajowy zjazd lekarzy wybrał na nowego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasza Jankowskiego, negocjatora porozumienia Ministerstwa Zdrowia z Porozumieniem Rezydentów OZZL z 8 lutego 2018 roku.

Według Tomasza Dybka nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć funkcję szefa samorządu zawodowego i przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

Autor:Karolina Kowalska

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości