"Dla mnie nie ma już ratunku, więc chciałbym pomagać innym"

"Dla mnie nie ma już ratunku, więc chciałbym pomagać innym"
"Dla mnie nie ma już ratunku, więc chciałbym pomagać innym"
tvn24
tvn2410-letni Łukasz kwestuje drugi raz w życiu

- Bardzo jestem zadowolony i szczęśliwy, że znowu mogę chodzić z puszką - wyznał 10-letni Łukasz. Chłopiec jest ciężko chory, ale jego wielkim marzeniem było zostać wolontariuszem WOŚP. Tegoroczna zbiórka jest drugą, w jakiej uczestniczy.

Łukasz od urodzenia zmaga się z chorobą. - Wie jakie to jest cierpienie, ogromny ból, stres i dlatego już od paru lat chciał zostać wolontariuszem - tłumaczy motywację syna matka 10-latka. Pierwszy raz Łukasz kwestował w ubiegłym roku. Pytany o to, dlaczego zdecydował się na wolontariat w tym roku powiedział: "twierdzę, że dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym innym, dla których jeszcze jest nadzieja". Jak zamierza przekonywać szczecinian do wrzucania pieniędzy do puszki? - Myślę, że coś się wykombinuje - stwierdza Łukasz.

22. Finał WOŚP

W niedzielę w Polsce odbywa się 22. Finał WOŚP. Zebrane podczas akcji pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG. W tym roku WOŚP po raz drugi zbiera pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Autor: ktom/jk / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości