Polska

Chcą walczyć o swój związek

Polska

Politycy chcą jeszcze rozmawiać

W poniedziałek mają spotkać się zespoły negocjacyjne klubów koalicyjnych. - Propozycja wyszła od polityków PiS - potwierdza wiceszef Samoobrony Krzysztof Filipek.

- Będziemy rozmawiali o przyszłości koalicji. Jeśli PiS chce rozmawiać, jesteśmy otwarci - mówi Filipek.

W poniedziałkowym spotkaniu ze strony Samoobrony oprócz Filipka wezmą udział także Janusz Maksymiuk i Krzysztof Sikora.

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Kuchciński podkreślił w rozmowie z IAR, że na spotkaniu szefów klubów być może uda się ustalić konkretne rozwiązania i zrobić krok naprzód w wyjaśnieniu trudnej sytuacji w koalicji.

Szef klubu PiS powiedział, że jest zadowolony z odpowiedzi LPR i Samoobrony na tak zwane warunki dobrego rządzenia.

Dodał, że partie te nadal widzą sens koalicji, a jedynym spornym punktem jest to, iż Liga i Samoobrona upierają się przy powołaniu komisji śledczej do wyjaśnienia akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Kuchciński powiedział IAR, że zdecydowanie się na to nie zgadza, ale dodał, że być może znajdzie się inne rozwiązanie tego problemu.

Samoobrona domaga się odpowiedzi na pytanie, czy istniało rozporządzenie premiera w sprawie prowokacji CBA, kto przedstawił premierowi nieprawdziwy obraz sprawy, dlaczego służby specjalne nie poinformowały Leppera i planowanej akcji i czemu nie wszczęto dochodzeń w sprawie nieprawidłowości, do jakich doszło w Ministerstwie Rolnictwa za poprzednich ministrów.


Źródło: IAR, PAP

Pozostałe wiadomości