Nielegalny alkohol produkowany na dużą skalę. Zlikwidowana bimbrownia na Podlasiu

TVN24

Zlikwidowana przydomowa bimbrownia na PodlasiuPodlaska KAS
wideo 2/6

Blisko 500 litrów wyprodukowanego już alkoholu o mocy około 40 procent oraz ponad 4700 litrów zacieru do produkcji bimbru ujawnili funkcjonariusze służb skarbowych na Podlasiu. W ich ręce wpadła też aparatura i półprodukty służące do wytwarzania bimbru.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Dobrzyniewo Duże w powiecie białostockim działa bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę.

Kiedy wkroczyli na jej teren, zaskoczyli nadzorującego produkcję 36-letniego właściciela gospodarstwa.

Na miejscu, w jednym z pomieszczeń gospodarczych, ujawniono kompletną linię produkcyjną alkoholu składającą się m.in. z kolumny destylacyjnej, pieca i chłodnic.

- Ponadto blisko pół tysiąca litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy około 40 procent oraz pięć zbiorników zawierających ponad 4700 litrów tak zwanego zacieru, z którego można by było uzyskać kolejne 2000 litrów bimbru - poinformował Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

W kontrolowanym pomieszczeniu funkcjonariusze KAS znaleźli również kilkadziesiąt rodzajów aromatów spożywczych wykorzystywanych do zabarwiania alkoholu. Właściciel bimbrowni miał też etykiety, zakrętki oraz puste szklane i plastikowe butelki przygotowane do konfekcjonowania alkoholu.

Przeciwko 36-letniemu mężczyźnie KAS prowadzi postępowanie karne skarbowe. Mundurowi zarekwirowali nielegalny alkohol. Zabezpieczyli też aparaturę i półprodukty służące do jego produkcji.

Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

Właściciel bimbrowni miał przygotowane butelki do rozlewania bimbru
Podlaska KAS

Autor: nina/ks / Źródło: TVN24 Białystok