Niezależnie od działań prokuratury przeciwko asesorowi komorniczemu prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne prowadzone przez Krajową Radę Komorniczą. Michał K. jest zawieszony w wykonywaniu obowiązków asesora.
Michał K. pojawił się na początku listopada 2014 roku na posesji rolnika spod Mławy, Radosława Zaremby z decyzją o egzekucji długu. Problem w tym, że był to dług sąsiada, czyli szwagra poszkodowanego pana Radosława.
Mimo to asesor wkroczył w asyście policji na teren gospodarstwa i bezprawnie zabrał, a potem sprzedał ciągnik warty 100 tys. zł.
Komornik, z ramienia którego działał asesor, postanowił kupić nowy ciągnik rolnikowi, pod warunkiem, że pan Radosław podpisze ugodę z jego kancelarią. Tymczasem adwokat rolnika zapowiada, że ugody nie będzie, bo komornik żąda zrzeczenia się roszczeń.
Pan Radosław postanowił za to skorzystać z oferty i pożyczyć traktor od firmy produkującej ciągniki.
Dwa wątki postępowania
Do postępowania w sprawie zajęcia ciągnika prokuratura dołączyła drugi, podobny wątek - zajęcia przez tego samego asesora samochodu należącego do właściciela jednej z firm w Gostyninie.
Przypadek ten dotyczy mężczyzny, któremu komornik zajął samochód w związku z długiem żony. Oboje prowadzą odrębne działalności gospodarcze i posiadają rozdzielność majątkową.
Jak poinformowała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska, do obu zajęć komorniczych, w Mławie i Gostyninie, doszło tego samego dnia, 7 listopada 2014 r. W obu przypadkach zajęto pojazdy osób, które nie były dłużnikami.
19.01 | Komornik, który odebrał ciągnik rolnikowi bez długów, zostanie usunięty z zawodu?
Autor: eos//tka / Źródło: tvn24