Audyt w prezydenckiej kancelarii. "Chcemy zobaczyć racjonalność wydawania pieniędzy"
Link skopiowany do schowka.
Duda: Polska nie jest sprawiedliwym krajem
Źródło: tvn24
W Kancelarii Prezydenta RP trwa audyt pod względem finansowym, kadrowo-administracyjnym oraz merytorycznym - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska. Badana jest m.in. "racjonalność wydawania pieniędzy publicznych" Kancelarii.
- Dokonujemy pewnego rodzaju bilansu otwarcia, którego akcent położony jest na trzech płaszczyznach - powiedziała Sadurska we wtorek w Polskim Radiu. Jako pierwszy wskazała aspekt finansowy, bo - jak wyjaśniała - "przejmujemy Kancelarię z określonym budżetem w trakcie roku budżetowego i chcemy zobaczyć, w jakim stanie zostawili nam Kancelarię nasi poprzednicy". - Chcemy zobaczyć racjonalność wydawania pieniędzy publicznych w Kancelarii Prezydenta; chcemy to ocenić z naszego punktu widzenia - dodała.
Drugi wymiar audytu to płaszczyzna kadrowo-administracyjna. - Jako nowy szef Kancelarii, chcę się zapoznać z możliwościami kadrowymi Kancelarii, chcę zobaczyć, jak urzędnicy będą się wpisywać w to, do czego powołana jest Kancelaria, mianowicie do wspierania prezydenta w realizacji jego wizji - oświadczyła. - Będziemy się również przyglądać strukturze organizacyjnej, tak, by była ona jak najbardziej wydolna, żeby była sprawna, żeby była kompetentna - dodała.
Trzecia płaszczyzna audytu to sprawy merytoryczne. - Chcę się dowiedzieć, czy nie ma jakichś spraw przedawnionych, przewlekłych, zaległych; chcemy to ocenić - oświadczyła Sadurska.
Sprawa referendum. Duda chce dopisać pytania
Poinformowała także, że w Kancelarii trwają analizy prawne co do możliwości dopisania pytań do wrześniowego referendum. Sadurska oceniła, że można powiedzieć, iż pod takim wnioskiem podpisało się także 6 mln obywateli, którzy wcześniej występowali w sprawie wieku emerytalnego, posyłania sześciolatków do szkół czy w sprawie obrony lasów i ziemi.
- Pan prezydent przed podjęciem decyzji będzie chciał szeroko skonsultować ten problem z wnioskodawcami projektów, których Sejm nie chciał przyjąć - dodała. - Chcemy się wsłuchać w głos Polaków - podkreśliła Sadurska.
Zapytana o presję czasu, skoro referendum ma się odbyć 6 września, odpowiedziała, że wniosek co do rozszerzenia pytań był złożony przez Beatę Szydło i wnioskodawców "dużo wcześniej". - Gdyby wcześniej się tym zajęto, może byśmy byli w trochę innej sytuacji - oświadczyła szefowa Kancelarii Prezydenta.
6 września zgodnie z inicjatywą b. prezydenta Bronisława Komorowskiego Polacy mają odpowiadać na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".
Inauguracja prezydenta Dudy
Źródło: tvn24
Duda: Polska nie jest sprawiedliwym krajem
Teraz oglądasz
Przygotowania do wojny prowokują wojnę? "To przepowiednia"
Teraz oglądasz
Prezydent Andrzej Duda w Suchej Beskidzkiej
Teraz oglądasz
"Niektórzy ochoczo manipulują moimi słowami. Ja się z żadnych obietnic wyborczych nie wycofuję"
Teraz oglądasz
Prezydent na Festiwalu Kaszy. Powitany przez królową Żurawinę i króla Gryczaki
Teraz oglądasz
Duda chce być "orędownikiem polskiej wsi|
Teraz oglądasz
Prezydent o reelekcji. "Za pięć lat państwo ocenicie"
Teraz oglądasz
Pierwszy dzień urzędowania prezydenta
Teraz oglądasz
Andrzej Duda powołał swoją kancelarię
Teraz oglądasz
Prezydent Andrzej Duda powołał ministrów w swojej kancelarii 7 sierpnia 2015 roku
Teraz oglądasz
Duda w kampanii PiS? "Nie sądzę, by było w tym ziarno prawdy"
Teraz oglądasz
Drużyna Andrzeja Dudy na start
Teraz oglądasz
Zgrzyty podczas orędzia
Teraz oglądasz
Wieczór przed Pałacem Prezydenckim
Teraz oglądasz
Msza w intencji Andrzeja Dudy na Jasnej Górze
Teraz oglądasz
Wielki dzień Andrzeja Dudy
Teraz oglądasz
06.08.2015 | Prezydent Andrzej Duda: tak się spełniają polityczne marzenia
Teraz oglądasz
06.08.2015 | Czy Andrzej Duda będzie prezydentem politycznej zgody?
Teraz oglądasz
Całe przemówienie Andrzeja Dudy przed Pałacem Prezydenckim
Teraz oglądasz
Duda: mam świadomość obietnic, które złożyłem
Teraz oglądasz
Całe wystąpienie prezydenta przed wojskiem
Teraz oglądasz
Siemoniak: deklaruję gotowość do współpracy
Teraz oglądasz
Prezydent Duda w drodze do pałacu spotkał się z ludźmi
Teraz oglądasz
Pieszo z Pl. Piłsudskiego do Pałacu
Teraz oglądasz
Salut armatni z okazji przejęcia zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi przez Andrzeja Dudę
Teraz oglądasz
"To wyjątkowa dla mnie chwila"
Teraz oglądasz
Podniesienie proporca prezydenckiego
Teraz oglądasz
Powitanie Andrzeja Dudy na pl. Piłsudskiego
Teraz oglądasz
Andrzej Duda w drodze na na pl. Piłsudskiego
Teraz oglądasz
Przejazd Andrzeja Dudy do Pałacu Prezydenckiego
Teraz oglądasz
"Nie mam dziś poczucia, bym na te ordery zasłużył"
Teraz oglądasz
Andrzej Duda odebrał odznakę Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski
Teraz oglądasz
Andrzej Duda Kawalerem Orderu Orła Białego
Teraz oglądasz
Wanda Nowicka wręczyła list prezydentowi Andrzejowi Dudzie
Teraz oglądasz
Prezydent podczas uroczystości na placu Piłsudskiego
Teraz oglądasz
Prezydent ponownie objął przewodnictwo w kapitułach najważniejszych polskich odznaczeń państwowych
Teraz oglądasz
Donald Tusk nie przyjedzie na zaprzysiężenie Dudy
Teraz oglądasz
Obietnice prezydenta Dudy
Teraz oglądasz
Cimoszewicz o decyzji Tuska: powinien być na zaprzysiężeniu Dudy
Teraz oglądasz
Inauguracja prezydenta Dudy
Autor: fil\mtom / Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: wiki (CC BY-SA 2.5) | Marcin Białek