TVN24 | Polska

Ponad milion uchodźców z Ukrainy przekroczyło polską granicę. Dane Straży Granicznej

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
wini/dap
Źródło:
TVN24 / PAP
Jak pomagać uchodźcom
Jak pomagać uchodźcom
wideo 2/5
Jak pomagać uchodźcom

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski przybyło ponad milion uchodźców - poinformowała w niedzielę wieczorem Straż Graniczna. "To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę" - napisano. Do godziny 7 w poniedziałek polsko-ukraińską granicę przekroczyło kolejne 42 tysiące osób.

Najnowsze dane opublikowano na profilu Straży Granicznej na Twitterze w poniedziałek po godzinie 8 rano. "Od 24.02 z Ukrainy do Polski przyjechało 1 067 000 osób" - poinformowano. Jak dodała SG, w niedzielę pogranicznicy odprawili 142,3 tys. uchodźców - najwięcej od początku rosyjskiej agresji.

"Ruch na granicy polsko-ukraińskiej rośnie, dzisiaj do godz. 7.00 do Polski przyjechało z Ukrainy 42 tys. osób" – czytamy we wpisie służb granicznych.

Relacja w tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

W niedzielę wieczorem Straż Graniczna poinformowała, że "liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion". "To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę. Milion osób, które po przekroczeniu granicy usłyszały od funkcjonariuszy SG 'Jesteście bezpieczni'" - czytamy.

Jak zmieniała się liczba uchodźców. Dane Straży Granicznej

Wcześniej w niedzielę wpis SG pojawił się w mediach społecznościowych około godz. 16. Wówczas informowano, że funkcjonariusze SG - na przejściach granicznych - odprawili 964 tys. osób uciekających z Ukrainy do Polski.

W niedzielę do godz. 15.00 z Ukrainy do Polski przybyło 81,4 tys. ludzi - podano. Najwięcej osób granicę przekracza w Medyce i Korczowej (oba przejścia są w województwie podkarpackim).

Wcześniej tego dnia SG informowała, że w niedzielę do 7 rano pogranicznicy odprawili 39,8 tysięcy osób przekraczających ukraińsko-polską granicę.

W sobotę do Polski dotarło 129 tysięcy uchodźców, a w piątek 106 tysięcy.

Serwis specjalny tvn24.pl: TVN24 УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

Wolontariuszki o stanie uchodźców, którzy przybywają do Polski
Wolontariuszki o stanie uchodźców, którzy przybywają do PolskiTVN24

Uchodźcy z Ukrainy

W Polsce funkcjonuje obecnie 27 punktów informacyjnych, w których obywatele Ukrainy mogą otrzymać wszelką informację na temat pomocy, na jaką mogą liczyć w naszym kraju.

Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, większość osób, które przybywają do Polski, to obywatele Ukrainy. Wśród uciekających przed wojną są też Polacy, a także obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii, Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu, USA czy Rosji.

Niedziela to jedenasty dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/dap

Źródło: TVN24 / PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/Straz_Graniczna

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości