TVN24 | Polska

"Mocne ręce ratowników, wszyscy razem - chwała im". Andrzej Duda rapuje w ramach akcji #Hot16Challenge2

TVN24 | Polska

Autor:
js//dap
Źródło:
tvn24.pl
Andrzej Duda dołączył do akcji #Hot16Challenge2
Andrzej Duda dołączył do akcji #Hot16Challenge2Twitter/Andrzej Duda
wideo 2/21
Twitter/Andrzej DudaAndrzej Duda dołączył do akcji #Hot16Challenge2

Prezydent Andrzej Duda dołączył do akcji #Hot16Challenge2, która podbija internet. "W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie. Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie" - napisał. W ramach akcji trwa zbiórka na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Prezydent do rapowania nominował między innymi premiera Mateusza Morawieckiego i Marylę Rodowicz.

Akcję #Hot16Challenge2 zapoczątkował raper Solar (Karol Poziemski). Wyzwanie polega na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. W ramach akcji zbierane są pieniądze na pomoc służbie zdrowia w związku z pandemią COVID-19. Do momentu publikacji tekstu na koncie zbiórki było ponad 1 milion 351 tysięcy złotych.

Do rapowego wyzwania przyłączyło się już wielu artystów, między innymi Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska, Taco Hemingway, a także między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar i prof. Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

ZOBACZ MATERIAŁ "FAKTÓW" TVN: Artyści walczą z koronawirusem

Nominację od rapera Zeusa dostał prezydent Andrzej Duda. "Fantastyczna akcja #Hot16Challenge2, choć nominacje od Zeusa przyjąłem z lekkim przerażeniem - nigdy nie rapowałem. W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie. Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie!" - napisał w poniedziałek po południu prezydent i udostępnił swój utwór.

"Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły To jest maj, nie pachnie Saska Kępa, może ktoś to gdzieś przewidział, ale wróżba raczej tępa. Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły. Ostre niebo tu i teraz, ostra ziemia, ostry kurz. Wczoraj znika w nieostrości, jutro, dzisiaj, zaraz, już.  Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły Ciepły wieczór bez ciemności, trawa, spokój, my i wy. My i wy. My to oni, oni - my. Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły. Mocne ręce ratowników, wszyscy razem - chwała im" - rapuje Andrzej Duda.

Andrzej Duda nominował Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, zespoły Pectus oraz Golec uOrkiestra i premiera Mateusza Morawieckiego.

Autor:js//dap

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości