Polska

"Kwota nieprawdopodobnie kosmiczna". Nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Polska

25. finał WOŚP zebrał ponad 105 milionów zł
25. finał WOŚP zebrał ponad 105 milionów złtvn24
wideo 2/23

Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych - cieszył się szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, prezentując na warszawskim Zamku Królewskim kwotę zebraną podczas 25. Finału. Zebrano 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. - Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna - stwierdził Owsiak.

ZOBACZ RELACJĘ MINUTA PO MINUCIE Z PODSUMOWANIA 25. FINAŁU WOŚP

- Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazać światu, że my, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami - mówił Owsiak.

- Dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt o kosmicznej technologii, wspierając tym samym dzieci i seniorów. Ponad 105 milionów złotych, na zdrowie - zaznaczył.

- Kochamy was bardzo, dziękujemy. Na tym właśnie polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, że dzieją się rzeczy niezwykłe - dodał Owsiak. Zanim ogłosił zebraną w tym roku sumę, przypominał wszystkie finały akcji i dziękował wolontariuszom oraz darczyńcom. W tym roku po raz kolejny zbierano pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu Finałowi. Wówczas fundacja zebrała ponad 72 mln zł.

Kolejnym z ogłoszonych we wtorek rekordów była kwota, jaką przyniosły aukcje internetowe. W tym roku było to 9 327 716,54 zł. Dla porównania analogiczna kwota była o połowę mniejsza.

Jurek Owsiak: Gramy ze wszystkimi. Nieważne są wasze przekonania polityczne
Jurek Owsiak: Gramy ze wszystkimi. Nieważne są wasze przekonania politycznetvn24

"Finał pokazuje, że Polacy chcą się jednoczyć"

- Gramy ze wszystkimi. Nieważne są wasze przekonania polityczne - podkreślał wielokrotnie Jurek Owsiak w trakcie uroczystego podsumowania tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Zamku Królewskim w Warszawie. - To właśnie finał pokazuje, że Polacy chcą się jednoczyć - dodał.

Podczas konferencji Owsiak pokazywał również, jak orkiestra zmieniała się przez ćwierćwiecze.

Obecnie z WOŚP "gra cały świat" - przypomniał wymieniając, że 25. finał rozpoczął się w Australii, grali w nim mieszkańcy Tokio, Szanghaju, a także obu Ameryk i cała Europa.

W tegorocznym finale grało ponad 120 tys. wolontariuszy skupionych w 1700 sztabach WOŚP.

Wydawanie zebranych w 25. Finale środków potrwa do połowy 2018 r., kiedy to Fundacja opublikuje ostateczny raport. Dopiero ten moment będzie stanowił zamknięcie akcji.

Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policji
Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policjitvn24
wideo 2/21

Autor: tmw//rzw / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości