Pytanie w "Milionerach" o 13. poprawkę w amerykańskiej konstytucji

Najnowsze

Autor:
paj
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Słynna 13. poprawka wprowadzona do Konstytucji Stanów Zjednoczonych w 1865 roku dotyczy: zniesienia niewolnictwa, prawa kobiet do głosu, wprowadzenia prohibicji czy posiadania broni? Na to pytanie za gwarantowane 40 tysięcy złotych odpowiadał pan Piotr Zaremba z Częstochowy.

W czwartkowych "Milionerach" Pan Piotr kontynuował swoją rozgrywkę. W poprzednim odcinku odpowiedział poprawnie na dwa pytania, zużywając przy tym jedno koło ratunkowe – telefon do przyjaciela.

Do pytania za 40 tysięcy złotych dotarł z dwoma kołami ratunkowymi: pytaniem do publiczności oraz pół na pół.

Czego dotyczy słynna 13. poprawka wprowadzona do Konstytucji Stanów Zjednoczonych w 1865 roku?

A: zniesienia niewolnictwa B: prawa kobiet do głosu C: wprowadzenia prohibicji D: posiadania broni.

Pan Piotr nie mógł sobie przypomnieć, o którą poprawkę chodzi, dlatego zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego – pół na pół. System wyeliminował dwie błędne odpowiedzi, od teraz w grze pozostały jedynie wariant A: "zniesienia niewolnictwa" oraz B: "prawa kobiet do głosu". Niestety ta podpowiedź nie wystarczyła, by uczestnik zdecydował się odpowiedzieć. Pan Piotr poprosił o ostatnie koło ratunkowe – pytanie do publiczności.

59 proc. publiki wskazało, że chodzi o odpowiedź A: "zniesienia niewolnictwa", 41 procent głosowało na B: "prawa kobiet do głosu". Pan Piotr zdecydował się posłuchać głosu większości i poprosił Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi A. Była to dobra decyzja. Uczestnik wygrał 40 tysięcy złotych oraz przeszedł do następnego pytania.

Co trapi wieś Gręboszów w "Klątwie" Stanisława Wyspiańskiego?

Następne pytanie za 75 tysięcy złotych dotyczyło dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

W tym pytaniu pan Piotr postanowił strzelać. Niestety wybrał złą odpowiedź. Uczestnik opuścił program z wygraną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Autor:paj

Źródło: "Milionerzy" TVN