Najnowsze

Najnowsze

Propozycja szefa KNF. Publikujemy nagranie

We wtorkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" ukazał się artykuł pod tytułem "40 milionów i nie będzie kłopotów". Dziennikarze opisują rozmowę, w której szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski miał zaoferować układ właścicielowi Getin Noble Bank Leszkowi Czarneckiemu - przychylność za 40 milionów złotych. Publikujemy fragment nagranej rozmowy.

Norweska fregata tonie pomimo walki. Nowe szczegóły zderzenia z tankowcem

Poważnie uszkodzona norweska fregata KNM Helge Ingstad w nocy z poniedziałku na wtorek niemal całkowicie znalazła się pod wodą - wynika ze zdjęć, które opublikowała norweska marynarka. Od czwartkowego zderzenia okrętu z tankowcem robiono wszystko, aby go uratować. Lokalne media ujawniły tymczasem nowe szczegóły dotyczące okoliczności wypadku.

"To był jeden marsz"

W dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" prezydencki minister Andrzej Dera mówił, że 11 listopada odbył się jeden "marsz z okazji stulecia niepodległości". Pytany o jego nazwę, odpowiedział, że to "nie ma znaczenia".

Premier wzywa szefa KNF do powrotu z zagranicy. Spotkają się w środę

Premier wezwał do natychmiastowego powrotu z zagranicy szefa Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała na antenie TVN24 Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu. To reakcja na wtorkowy artykuł dziennikarzy "Gazety Wyborczej", którzy donoszą, że szef KNF Marek Chrzanowski miał złożyć propozycję korupcyjną bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że w środę rano Morawiecki spotka się z Chrzanowskim w KPRM.

"Apelujemy do Marka Chrzanowskiego o natychmiastową rezygnację z funkcji"

Jeżeli oskarżenia się potwierdzą, nie ma przyszłości dla Marka Chrzanowskiego w instytucjach państwa - stwierdził we wtorek poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała, komentując doniesienia "Gazety Wyborczej". Jej dziennikarze donoszą, że szef Komisji Nadzoru Finansowego miał złożyć propozycję korupcyjną bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. Liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zaapelowała do szefa KNF o rezygnację z funkcji.

Szef KNF za granicą. Na temat doniesień medialnych "chętnie wypowie się w kraju"

Na temat "spraw bieżących" chętnie wypowiem się już w kraju - poinformował we wtorek szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski, który przebywa obecnie w Singapurze. We wtorek "Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł, w którym dziennikarze donoszą, że szef KNF miał złożyć propozycję korupcyjną bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. W rozmowie z RMF FM Chrzanowski zadeklarował, że "nie rozważa rezygnacji" ze swojego stanowiska.

"To był jeden marsz"

W dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" prezydencki minister Andrzej Dera mówił, że 11 listopada odbył się jeden "marsz z okazji stulecia niepodległości". Pytany o jego nazwę, odpowiedział, że to "nie ma znaczenia".

"Najpierw muszą być fakty, później będą działania adekwatne do ustaleń"

- Doświadczenie uczy, żeby poczekać na rozwój sytuacji. To, co na początku bywa głośne, później okazuje się, że nic z tego nie wychodzi - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 prezydencki minister Andrzej Dera. Skomentował w ten sposób wtorkowy artykuł dziennikarzy "Gazety Wyborczej", którzy donoszą, że szef Komisji Nadzoru Finansowego miał złożyć propozycję korupcyjną bankierowi Leszkowi Czarneckiemu.

Atak kwasem i śmierć aktywistki. Były asystent posła zatrzymany

Były asystent deputowanego prezydenckiego Bloku Petra Poroszenki w poniedziałek trafił do aresztu. Podejrzewany jest o współudział w zamachu na zmarłą 4 listopada aktywistkę Katerynę Handziuk, która opisywała powiązania między władzami Chersonia a prorosyjskimi separatystami. Kobieta zmarła w wyniku oblania kwasem.

Nawalny: zabrano mi paszport i zakazano wyjazdu z Rosji

Jeden z przywódców opozycji w Rosji Aleksiej Nawalny poinformował we wtorek, że zabrano mu na lotnisku paszport i nie pozwolono wsiąść do samolotu. Doszło do tego, gdy udawał się na ogłoszenie decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCz) w dotyczącej go sprawie.

"Najpierw muszą być fakty, później będą działania adekwatne do ustaleń"

- Doświadczenie uczy, żeby poczekać na rozwój sytuacji. To, co na początku bywa głośne, później okazuje się, że nic z tego nie wychodzi - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 prezydencki minister Andrzej Dera. Skomentował w ten sposób wtorkowy artykuł dziennikarzy "Gazety Wyborczej", którzy donoszą, że szef Komisji Nadzoru Finansowego miał złożyć propozycję korupcyjną bankierowi Leszkowi Czarneckiemu.

Szturm na Al-Hudajdę odparty. Od tego portu zależą dostawy pomocy

Co najmniej 149 osób, w tym 110 rebeliantów Huti, 32 żołnierzy sił rządowych oraz siedmiu cywilów, zginęło w ciągu ostatniej doby w walkach o Al-Hudajdę, portowe miasto na zachodzie Jemenu - w poniedziałek podały agencje informacyjne. Szef brytyjskiej dyplomacji nazwał trwające walki "rozpaczliwą sytuacją".

"Gazeta Wyborcza". Bankier oskarża szefa KNF o złożenie propozycji korupcyjnej

"40 milionów i nie będzie kłopotów" - to tytuł na pierwszej stronie wtorkowej "Gazety Wyborczej". Duet autorów Wojciech Czuchnowski i Agnieszka Kublik informują w nim, że szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował układ właścicielowi Getin Noble Bank Leszkowi Czarneckiemu - przychylność za 40 milionów złotych. Ich rozmowa została nagrana przez biznesmena.

"Haniebnie zdradziła wartości", straciła tytuł Ambasadora Sumienia

Organizacja walcząca o obronę praw człowieka Amnesty International ogłosiła w poniedziałek na swojej stronie internetowej, że pozbawiła Aung San Suu Kyi swej zaszczytnej nagrody Ambasadora Sumienia, w związku "z haniebną zdradą wartości, które niegdyś wyznawała". Nagrodę Suu Kyi otrzymała w 2009 roku.

Organizatorzy referendum w Katalonii z 2014 roku skazani

Były premier Katalonii Artur Mas oraz jego współpracownicy zostali w poniedziałek skazani przez Trybunał Obrachunkowy w Madrycie na karę ponad 5,2 miliona euro grzywny za zorganizowanie w 2014 roku referendum niepodległościowego w tym hiszpańskim regionie.

Dzień wolny po święcie

Kończy się wydłużony w ostatniej chwili weekend, bo rzutem na taśmę dostaliśmy rocznicowy prezent w postaci wolnego następnego dnia po Święcie Niepodległości. I choć wielu cieszyło się, że dziś poniedziałek inny niż wszystkie i nie trzeba o poranku walczyć z budzikiem, to są tacy, którzy przestrzegają, że za ten luksus musimy zapłacić.