Najnowsze

Najnowsze

"Zamienił stryjek siekierkę na kijek". Lewandowski o wyborze Krasnodębskiego

Polska nie jest krajem praworządnym, Polska Kaczyńskiego nie zostałaby przyjęta do Unii Europejskiej - argumentował w piątek w "Faktach po Faktach" w TVN24 eurodeputowany Janusz Lewandowski (PO), komentując relacje Polski z UE. Odniósł się też do wyboru Zdzisława Krasnodębskiego z Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego w miejsce odwołanego Ryszarda Czarneckiego (PiS). - Im więcej wiedzieliśmy o profesorze Krasnodębskim, tym trudniej było nam na niego głosować - podkreślił Lewandowski.

Rekordowe nominacje, ceremonia warta miliony. Oscary 2018 w liczbach

90. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej pod wieloma względami będzie szczególna. Przygotowaliśmy zestawienie "Oscary 2018 w liczbach", które pozwala wyobrazić sobie skalę oscarowego zamieszania. A w niedzielę od północy na tvn24.pl zapraszamy na relację na żywo z wielkiej gali.

Głosowanie za zakazem "leczenia" homoseksualizmu. Polscy europosłowie przyznają się do pomyłki

Parlament Europejski w czwartek przyjął raport, w którym opowiedziano się za wprowadzeniem zakazu stosowania kontrowersyjnych praktyk mających prowadzić do zmiany orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną. Stanowisko to poparte zostało zdecydowaną przewagą głosów, większość polskich europosłów była jednak przeciwko. Po głosowaniu dwoje z nich - Danuta Huebner i Janusz Lewandowski - przyznało się do pomyłki.

Coraz więcej z nas wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia

74 procent Polek i Polaków badanych w sondażu Kantar Public wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. 45 procent jest przekonanych, że prawdziwa miłość zdarza się tylko raz. Tak wynika z badania "Barometr miłości", które zostało przeprowadzone na początku lutego na ogólnopolskiej próbie 1000 Polek i Polaków w wieku 18-60 lat. Wyniki porównano do rezultatów uzyskanych w 2001 i 2009 roku. I tak 17 lat temu wiarę w miłość od pierwszego wejrzenia deklarowało 55 proc. badanych, a 9 lat temu - 63 proc. ankietowanych. O fenomenie wzrostu osób przekonanych o natychmiastowych zakochaniu dyskutowały goszczące w Tak jest: Edyta Pazura i seksuolog Izabela Jąderek.

Żartobliwa wymiana zdań pary prezydenckiej

Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Długosza w Nowym Sączu, które w tym roku obchodzi 200-lecie swego istnienia, przyznał, że jego żona "też kończyła jedynkę, tylko w Krakowie". - Rzeczywiście, kończyłam jedną z najstarszych szkół w Polsce, mianowicie I Liceum Ogólnokształcące imienia Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, które to liceum w tym roku, w październiku, będzie obchodziło jubileusz 430-lecia - wyjaśniła Agata Kornhauser-Duda. - Mąż kończył szkołę, w której ja pracowałam - dodała. - Ale żeby była pełna jasność, nie pracowała tam wtedy, kiedy ja tam chodziłem - uzupełnił od razu prezydent.

Bliźnięta zmarły. Sąd skazał ginekologów

Po śmierci dzieci z bliźniaczej ciąży, z in vitro, na ławie oskarżonych zasiadło trzech lekarzy z wrocławskiego szpitala. W piątek dwóch z nich usłyszało wyroki skazujące. Trzeci z lekarzy został uniewinniony.

W sobotę nadzwyczajne posiedzenie KRS

Ma to związek z upublicznieniem listy kandydatów do KRS - wyjaśnił wiceprzewodniczący Rady sędzia Jan Kremer, pytany o zapowiedziane na sobotę nadzwyczajne posiedzenie plenarne Krajowej Rady Sądownictwa. Zdaniem Kremera najpewniej w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu zostanie wybrany nowy skład Krajowej Rady Sądownictwa.

Chińscy politycy do biednych nie należą

Stu najbogatszych członków chińskiego parlamentu i rządowego organu doradczego posiada majątki warte łącznie 3,91 bln juanów (620 mld USD) – podała szanghajska firma analityczna Hurun Report. Oznacza to wzrost o jedną trzecią w ciągu ostatniego roku.

Rząd był ostrzegany w sprawie ustawy o IPN

Polski rząd został ostrzeżony przed konsekwencjami uchwalenia ustawy o IPN. Według dokumentu, do którego dotarł portal Onet, MSZ otrzymało komunikat w tej sprawie od amerykańskich dyplomatów na spotkaniu w Warszawie, tydzień przed głosowaniem w Sejmie nad nowelizacją ustawy o IPN. Jednak notatka resortu dyplomacji w tej sprawie miała trafić do kluczowych osób w państwie już po głosowaniu.

Jerzy Jarniewicz w "Xięgarni" o poezji w "Pustych nocach"

- Wiersz ma swoje prawa. Nawet jeżeli u podstaw wiersza jest jakieś moje bardzo osobiste doświadczenie, to zanim stanie się ono wierszem, przechodzi przez różnego rodzaju filtry - wyznał w programie "Xięgarnia" Jerzy Jarniewicz, autor tomu poezji "Puste noce".

Macierewicz o milionach z kart MON: bardzo dobrze będzie, jeśli pan spyta Kownackiego

Najpierw była mowa o niemal 15 milionach złotych wydanych w półtora roku, potem MON uściślił, że w latach 2016-2017 było w sumie ponad 19 milionów. Tyle wydali, płacąc służbowymi kartami płatniczymi i kredytowymi pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej, kiedy szefem MON był Antoni Macierewicz. Pytany o tę sprawę były minister skierował dziennikarzy do swojego byłego zastępcy w resorcie, Bartosza Kownackiego. - Słowo wam daję, nie macie państwo wstydu - komentował Macierewicz, podkreślając, że chodzi o wydatki "całej polskiej armii" i "całego wielkiego ministerstwa przez dwa lata".

Urwane koła z jadącej ciężarówki uderzyły w mężczyznę i autobus

86-latek stał na przystanku autobusowym, gdy uderzyło w niego koło z przejeżdżającej ciężarówki. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Drugie koło uderzyło w zderzak autobusu. Na koniec okazało się, że w tym samym zdarzeniu uszkodzona została szyba auta osobowego - nakrętką mocującą koła.

Miała nawoływać do zabicia Tuska. Sprawą zajmuje się prokuratura

Ze sceny podczas koncertu miała krzyczeć, by zabić byłego premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, teraz wokalistką jednego z zespołów występujących na festiwalu "Orle Gniazdo" zajmie się prokuratura. To Anna B., która do tej pory była protokolantką w szczecińskim Sądzie Okręgowym - poinformował relacjonujący tę sprawę reporter TVN24 Piotr Borowski.

"Rosja nie ma zamiaru na nikogo napadać"

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że wypowiedzi prezydenta Władimira Putina, który w orędziu do parlamentu zademonstrował nowe rodzaje broni, nie należy uważać za militarystyczne. Zaprzeczył też, by Rosja chciała zacząć nowy wyścig zbrojeń.

Wywiezieni z Polski, zmuszeni do męskiej prostytucji

Bici, poniżani, zmuszani do prostytucji - co najmniej kilkudziesięciu chłopców z Polski padło ofiarą handlarzy ludźmi. Mieli legalnie pracować w Niemczech, ale trafili do agencji towarzyskiej dla homoseksualistów w Essen. Grupa, która werbowała i wywoziła chłopców za granicę, przez kilkanaście lat działała w Polsce. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do organizatorów tego procederu, którzy do dziś nie ponieśli żadnej kary. Wysłuchali także wstrząsających relacji ofiar. Reportaż "Zmuszeni do męskiej prostytucji" Łukasza Frątczaka i Marcina Rybaka w sobotę w "Superwizjerze" o godzinie 20 w TVN24.