Najnowsze

Najnowsze

"Gdyby nie prezydent, nikt nie zainteresowałby się sprawą zakładu w Pieńsku"

Niczego nie żałuję, wiem, że to był błąd - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Błażej Spychalski. Nowy rzecznik głowy państwa odniósł się w ten sposób do swoich kontrowersyjnych wpisów w mediach społecznościowych. Komentując czwartkową wypowiedź Andrzeja Dudy o zamykanym zakładzie w Pieńsku stwierdził, że "gdyby nie prezydent, to nikt nie zainteresowałby się" tą sprawą.

Pogarsza się stan Sencowa. "Następują zmiany w organizmie"

Stan zdrowia ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa, odbywającego w Rosji karę więzienia, wciąż się pogarsza - podał w niedzielę portal RBK, powołując się na adwokata Dmitrija Dinze, którego dopuszczono w piątek do prowadzącego głodówkę Sencowa.

Atak nożownika w Paryżu. Wśród rannych turyści

Uzbrojony w nóż i metalowy pręt mężczyzna zaatakował w niedzielę późnym wieczorem w Paryżu przypadkowych przechodniów. Według mediów, rannych zostało siedem osób, w tym cztery poważnie. Napastnika aresztowano. Prawdopodobnie atak nie miał związku z terroryzmem.

Przed Szwedami czas niepewności. Nie wiadomo, kto będzie rządził

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Szwecji, po przeliczeniu 99 procent głosów, zwyciężają rządzący socjaldemokraci. Na drugim miejscu centroprawica, a trzecie antyimigranckie ugrupowanie Szwedzcy Demokraci (SD). Żaden z dwóch największych bloków nie osiągnął jednak większości, a sukces nacjonalistów sprawia, że mogą się stać języczkiem u wagi między dotychczasowymi koalicjami.

"Każdy, kto złamał konstytucję, poniesie konsekwencje po zmianie władzy"

Wszystkie działania PiS wokół sądownictwa były tworzone po to, żeby ostatecznie mieć wpływ na wynik wyborów. Karność na państwa czeka. Władza przemija i mogę zagwarantować i obiecać publicznie: każdy, kto złamał konstytucję i prawo poniesie konsekwencje po zmianie władz - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 poseł PO Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia. W drugiej części programu gościem był dr Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

"Każdy, kto złamał konstytucję, poniesie konsekwencje po zmianie władzy"

Wszystkie działania PiS wokół sądownictwa były tworzone po to, żeby ostatecznie mieć wpływ na wynik wyborów. Karność na państwa czeka. Władza przemija i mogę zagwarantować i obiecać publicznie: każdy, kto złamał konstytucję i prawo poniesie konsekwencje po zmianie władz - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 poseł PO Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia.

Szwedzi zagłosowali. Dobry wynik nacjonalistów i niejasny zwycięzca

W niedzielę odbyły się wybory parlamentarne w Szwecji. 7,2 miliona Szwedów wybierało 349 przedstawicieli do jednoizbowego Riksdagu. Wstępne wyniki nie przesądzają o zwycięzcy. Według sondaży exit poll najwięcej głosów zdobyli socjaldemokraci, centroprawica i nacjonalistyczne ugrupowanie Szwedzcy Demokraci.

Bodnar: dokonuje się domykanie systemu

Mamy do czynienia cały czas z domykaniem systemu, przekształcaniem naszego państwa z demokratycznego w takie, które nie ma swojej nazwy. Używam pojęcia: konkurencyjny autorytaryzm. Chodzi o taki system, w którym rządzący mają stałą przewagą nad tymi, którzy aspirują do władzy ze względu na różne mechanizmy - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

Wielki Mecz TVN kontra WOŚP. O wyniku zdecydowały karne

Z jednej strony Jurek Owsiak, a z drugiej Grzegorz Kajdanowicz. Każdy dowodził swoją armią. Placem boju była murawa stadionu przy Łazienkowskiej w Warszawie. A cel meczu szczytny: wsparcie zakupu karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W pojedynku lepsza okazała się drużyna Owsiaka, która pokonała TVN w rzutach karnych.

Szef MON zapowiada powstanie nowej dywizji

Powołanie nowej dywizji wojsk operacyjnych zapowiedział w niedzielę w Siedlcach szef MON Mariusz Błaszczak. W tym mieście powstanie dowództwo nowej dywizji, która ma się składać z trzech brygad. Na dowódcę został wyznaczony gen. bryg. Jarosław Gromadziński.

Kaczyński: trzeba skończyć z tymi wszystkimi klikami

Nie może w Polsce być tak, że są ci uprzywilejowani, są te tak zwane elity z własnego nadania na różnym poziomie i są ci ludzie zwykli, bez szans. Nie może być tak, żeby były jakieś nadzwyczajne kasty, które decydują o wszystkim - mówił w niedzielę w Opolu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Uszkodził auto i zgłosił kradzież. Bo bał się matki

- Z pokrzywdzonego stał się podejrzanym - mówią policjanci o 29-latku z Dolnego Śląska. Mężczyzna chciał zatuszować uszkodzenie samochodu, więc wymyślił historię o kradzieży. Wszystko dlatego, że bał się przyznać mamie do tego, co zrobił. Teraz grozi mu więzienie.

"Tutaj rządzi konstytucja". Protest podczas przemówienia premiera

W polityce najważniejsza jest wiarygodność. Mówić można wiele, ale trzeba dotrzymywać słowa. My dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy też w samorządzie - podkreślił w niedzielę w Namysłowie premier Mateusz Morawiecki. Podczas jego przemówienia protestowali przeciwnicy obozu rządzącego. Słychać było hasła takie jak "tutaj rządzi konstytucja" czy "oddajcie kasę".

Powstaje "pierwszy film na świecie zrealizowany tak wysoko". Tworzą go Polacy

Powstaje film o polskiej wyprawie na Broad Peak w Karakorum. W 2013 roku w czasie ataku na szczyt zginął Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Będzie to pierwszy polski film fabularny o himalaizmie. Reporterka TVN24 rozmawiała z aktorami i twórcami. - W Karakorum mieliśmy zdjęcia bardzo wysoko z aktorem. Wydaje mi się, że to pierwszy film na świecie, który był realizowany tak wysoko - mówi Łukasz Gutt, autor zdjęć. Premiera filmu planowana jest na marzec 2020 roku.

"Młotem uderzał w szyby radiowozu". 36-latek aresztowany

36-latek, który w Poznaniu miał zaatakować między innymi policjantów usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Odpowie za zniszczenie mienia i narażenie na utratę zdrowia lub życia. Prokuratura nie wyklucza, że rozszerzy zarzuty. Krewki 36-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - tak zdecydował sąd.

Podpalił się w proteście 50 lat temu w Warszawie. Wspominają go Czesi

Czeska prasa i portale w sobotę wspominały Ryszarda Siwca, byłego żołnierza Armii Krajowej, który 50 lat temu na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie podpalił się w proteście przeciw interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji. Czyn ten został przez służbę bezpieczeństwa w PRL skazany na zapomnienie - podkreślono.

Rozmów pokojowych nie będzie, delegacja nie przyjechała

Nie powiodła się próba podjęcia negocjacji pokojowych między delegacją jemeńskiego rządu a szyickimi rebeliantami z ruchu Huti w sprawie konfliktu w Jemenie. Delegacja Hutich nie przyjechała do Genewy, gdzie miały odbyć się rozmowy.