Najnowsze

Najnowsze

"Arogancja rządu powinna dać ludziom do myślenia"

Chłodna kalkulacja tu nie zadziała, tu zaczynają grać emocje i za te emocje oraz niepowodzenia, za te matury będę stanowczo winił rząd - mówił w "Faktach po Faktach" były szef MSZ i były minister finansów Andrzej Olechowski, komentując trwający w oświacie strajk. Według niego "arogancja rządu powinna dać ludziom do myślenia".

"Szczucie na nauczycieli będzie miało ogromne skutki dla PiS-u"

Okrągły stół, pakty społeczne, różne sztuczki służą tylko temu, żeby coraz bardziej spychać do kąta nauczycieli - powiedział w "Kropce nad i" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Zapewnił przy tym, że opozycja jest gotowa do rozmów o edukacji w Polsce, "bo to jest sprawa fundamentalna i najważniejsza".

Agent specjalny. Były funkcjonariusz stał się problemem dla obecnego kierownictwa CBA

Szukanie haków na byłych szefów służb specjalnych, czyli misja specjalna agenta CBA, który twierdzi, że robił to na polecenie obecnego szefa Agencji. W rozmowie z Leszkiem Dawidowiczem mężczyzna ujawnia szczegóły swoich działań i pokazuje dokument poświadczający, że dostał od swojego przełożonego nadzwyczajne (nawet jak na tajnego agenta) uprawnienia. Haków - jak mówi nie znalazł - ale trafił na trop seksafery, która według niego może szkodzić obecnej władzy.  

Byli szefowie służb na celowniku prokuratury

Taśmy z nagraniami, tajni agenci i polityka, czyli kulisy pracy służb specjalnych, które wzięły na celownik swoich dawnych szefów CBA, ABW, ale też Służby Kontrwywiadu Wojskowego. I to kolejny już temat, bo wszyscy oni po przejęciu władzy przez PiS usłyszeli poważne zarzuty, choć, co ciekawe, dotąd prokuratura nie wysłała do sądu aktu oskarżenia. Jacek Smaruj sprawdził, dlaczego tak długo trwają te śledztwa i na jakim są etapie.

Były wiceprezes Wisły Kraków aresztowany

Krakowski sąd zdecydował w czwartek, że najbliższe trzy miesiące Damian D., były wiceprezes Wisły Kraków, spędzi w areszcie. Razem z nim aresztowano 12 osób związanych z gangiem Sharksów.

Rewolucja w kredytach. Banki z nowym obowiązkiem

Od 4 maja konsumenci będą mogli żądać od banków uzasadnienia, dlaczego odmówiono im udzielenia kredytu oraz na podstawie jakich informacji podjęto taką decyzję - wskazał w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS doktor Maciej Kawecki, dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Tomasz Siemoniak w "Kropce nad i". Cała rozmowa

Okrągły stół, pakty społeczne, różne sztuczki służą tylko temu, żeby coraz bardziej spychać do kąta nauczycieli - powiedział w "Kropce nad i" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Zapewnił przy tym, że opozycja jest gotowa do rozmów o edukacji w Polsce, "bo to jest sprawa fundamentalna i najważniejsza".

Helena i Robert Biedroń w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Do uderzenia nie doszło, tylko do potrącenia - mówi w rozmowie z reporterką "Faktów" TVN Katarzyną Kolendą-Zaleską Helena Biedroń. 19 lat temu lider Wiosny był oskarżony o znęcanie się nad matką. Sprawa była w sądzie. Doszło do pojednania. - Moja mama nie mogła znieść, że ja staję po stronie ojca - opowiada Robert Biedroń. - Jak się jest synem alkoholika i kocha się swojego ojca i matkę tak samo, to się nie wie często, po której stronie stanąć - dodaje. Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" był Andrzej Olechowski.

"To dla nas wszystkich był koszmar". Helena i Robert Biedroń o tym, co wydarzyło się 19 lat temu

Do uderzenia nie doszło, tylko do potrącenia - mówi w rozmowie z reporterką "Faktów" TVN Katarzyną Kolendą-Zaleską Helena Biedroń. 19 lat temu lider Wiosny był oskarżony o znęcanie się nad matką. Sprawa była w sądzie. Doszło do pojednania. - Moja mama nie mogła znieść, że ja staję po stronie ojca - opowiada Robert Biedroń. - Jak się jest synem alkoholika i kocha się swojego ojca i matkę tak samo, to się nie wie często, po której stronie stanąć - dodaje.

Prezes ZNP: 23 kwietnia podejmiemy decyzję, co dalej

We wtorek zostanie podjęta decyzja, do kiedy może potrwać strajk nauczycieli - przekazał w "Tak jest" w TVN24 prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Dodał, że musi być ona przeanalizowana "w kontekście tego, co się dzieje w kraju". Broniarz podkreślił także, że nauczycielskie związki zawodowe nie podpiszą porozumienia, które zaakceptowała oświatowa Solidarność.

Kim przyleci do Moskwy. Jeszcze w kwietniu poda rękę Putinowi

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un przybędzie w tym miesiącu do Rosji na spotkanie z prezydentem Władimirem Putinem - poinformował w czwartek Kreml w komunikacie. Wizyta odbędzie się na zaproszenie Putina. Dokładnego terminu ani miejsca spotkania nie podano.

"Bilans". Wyższy ZUS dla tysięcy Polaków?

Pomysł zniesienia górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz likwidacja OFE - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był ekonomista Marek Zuber. Ponadto o przepisach zakazujących sprzedaży produktów podwójnej jakości mówiła Joanna Wosińska z Fundacji Pro-test.

"Biznes dla Ludzi". Zmiany w związku z RODO

Zmiany w udzielaniu kredytów i nowy obowiązek dla banków - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był doktor Maciej Kawecki, dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Jest data i "cztery podstawowe obszary" rozmów. Premier o okrągłym stole z nauczycielami

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił środowiska oświatowe na obrady okrągłego stołu. Mają się one rozpocząć 26 kwietnia w południe na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szef rządu proponuje, by rozmowy odbyły się "w czterech podstawowych obszarach". Dodał, że okrągły stół będzie "możliwością dogadania się" oraz "kompleksowego przebudowania systemu edukacyjnego". Do zapowiedzi Morawieckiego odnieśli się przedstawiciele strony związkowej. Prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział, że liczył na szybszy termin spotkania.

Klasycy wracają do Cannes. Festiwal bez Tarantino?

Jarmusch, Lelouch, bracia Dardenne, Herzog, Bellocchio, Loach i Almodovar - to wielcy filmowcy, którzy zaprezentują swoje najnowsze filmy w trakcie 72. edycji Międzynarodowego Festiwalu w Cannes. Dużo wskazuje na to, że mimo wcześniejszych zapowiedzi, "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino może nie zostać pokazany na Lazurowym Wybrzeżu.

"I witnessed that. I saw people being transported to death camps"

"In the beginning, it was death by hunger. They squeezed a whole lot of people from smaller towns in a very small area. They had absolutely no means to make a living. They were dying of hunger, Yes. They simply had no chance to make a living. The hunger was terrible," a survivor from the Warsaw Ghetto, Hanna Wehr said in a conversation with Magda Łucyan from "Fakty" TVN.

Hanna Wehr

- Na początku to była śmierć z głodu. Skupili na małym terenie bardzo dużo ludzi z mniejszych miejscowości, którzy nie mieli środków do życia. Nie mieli nic. Głód zabijał, bo ci ludzie nie mieli za co żyć. Głód był straszny - opowiada Hanna Wehr w rozmowie z reporterką "Faktów" TVN Magdą Łucyan.