Najnowsze

Najnowsze

Brytyjskie media o Johnsonie, który "stracił kontrolę" i "tchórzu" Corbynie

Media na Wyspach nie są zgodne w ocenie kryzysu parlamentarnego wokół brexitu. W środę Boris Johnson stał się pierwszym premierem w historii, który przegrał trzy pierwsze głosowania z rzędu za swojej kadencji. Część brytyjskich dzienników wypomina mu więc, że stracił kontrolę, inne wskazują natomiast na "tchórzliwość" lidera Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna.

Posłowie z ponowną kontrolą w resorcie sprawiedliwości

Troje parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej podjęło w czwartek ponowną kontrolę poselską w Ministerstwie Sprawiedliwości. Cezary Tomczyk, Mariusz Witczak i Joanna Augustynowska zawnioskowali do ministra Zbigniewa Ziobry, aby udostępnił między innymi formalną korespondencję dotyczącą sprawy "hejterki" Emilii.

Księżniczka Charlotte poszła do szkoły

Księżniczka Charlotte, córka księcia Cambridge Williama i księżnej Kate, dołączyła do swojego starszego brata i po raz pierwszy poszła do szkoły Thomas's Battersea w południowo-zachodnim Londynie. Rodzeństwo odprowadzili dumni rodzice.

Największe firmy Europy Środkowo-Wschodniej. Polski gigant na czele

Pięć firm z Polski znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej przygotowanego przez firmę Coface wspólnie z "Rzeczpospolitą". Pozycję lidera utrzymał Polski Koncern Naftowy Orlen, tuż za podium znalazła się zaś spółka Jeronimo Martins Polska.

Kempa do Timmermansa: przeżyliśmy komisarzy sowieckich, przeżyjemy i pana

W czwartek w Parlamencie Europejskim na posiedzeniu komisji wolności obywatelskich i sprawiedliwości oraz komisji prawnej odbyła się debata na temat praworządności, w której udział wziął wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. W rundzie pytań głos zabrało kilkoro polskich europosłów, którzy mówili między innymi o aferze hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Eurodeputowani PiS zarzucali z kolei Timmermansowi stronniczość i bronili wprowadzonych przez obóz rządzący zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Sędzia Gąciarek: Piebiak ze względów formalnych może orzekać. Z etycznych - nie powinien

Łukasz Piebiak nie jest już wiceministrem sprawiedliwości, może więc wrócić do pracy w warszawskim Sądzie Rejonowym, z którego był delegowany do ministerstwa. Sędzia Piotr Gąciarek ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" wyjaśniał w rozmowie z TVN24, że od strony formalnej nie ma przeszkód, by Piebiak mógł wrócić do orzekania. - Od strony etycznej pan Łukasz Piebiak nie powinien orzekać - podkreślił Gąciarek.

Dwa tysiące "potencjalnych zabójców" więcej. Policyjny raport

Jesteśmy bardzo oswojeni z alkoholem, jest on wszechobecny - wskazywał we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Krzysztof Brzózka, były prezes Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z rzecznikiem prasowym komendanta głównego policji Mariuszem Ciarką komentował raport policji, według którego w wakacje zatrzymano niemal 26 tysięcy nietrzeźwych kierowców. - Pierwszy raz od kilku lat ta liczba wzrosła - zwrócił uwagę Ciarka. Nazwał takich kierowców "potencjalnymi zabójcami".

Polacy zarejestrowali tysiące samochodów. Nowy ulubiony model

Ponad 54 tysiące nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony zarejestrowano w sierpniu. Oznacza to spadek o 12,4 procent w ujęciu rocznym - wynika z najnowszego raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Mimo głębokiego spadku to drugi po sierpniu ubiegłego roku najwyższy rezultat w historii dla analogicznego miesiąca.

Zniknęła w pociągu, gdy była dzieckiem. Po 20 latach odnalazła rodziców

1 października 1999 roku 4-letnia Julia Moisiejenko z Białorusi wsiadła z ojcem do podmiejskiego pociągu. Mężczyzna zasnął, a kiedy się obudził, córki nie było w pobliżu. Rodzice szukali jej na dworcach kolejowych przez kilka dni, później zawiadomili milicję. Po 20 latach dziewczyna odnalazła bliskich. "Cuda się zdarzają" - podało w komunikacie białoruskie MSW informujące o tym zdarzeniu.

Morawiec: sędzia Piebiak nie powinien wracać do orzekania

Nie zasiadłabym w jednym składzie orzekającym z byłym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem - mówiła w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 sędzia Beata Morawiec, prezes Stowarzyszenia Sędziów "Themis". Jej zdaniem Piebiak nie powinien orzekać, bo poprzez udział w zorganizowanej akcji hejtu wobec sędziów "utracił walor niezawisłości, niezależności".

Aresztowany po śmierci rapera. Miał mu dostarczyć narkotyki

Mężczyzna, który według ustaleń śledczych zaopatrzył amerykańskiego rapera Maca Millera w narkotyki, został w środę aresztowany. Muzyk zmarł 7 września 2018 roku w wyniku przedawkowania, a w jego krwi wykryto ślady kokainy, etanolu i fentantylu.

Kolegium chce odsunięcia Piebiaka od orzekania

Czy Łukasz Piebiak po dymisji w Ministerstwie Sprawiedliwości, wróci do sądu? Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie chce odsunięcia sędziego od orzekania, ale nie od nich zależy decyzja. Podejmuje ją prezes sądu, który w tym przypadku był mianowany przez Zbigniewa Ziobrę.