Najnowsze

Najnowsze

"Nie tylko dla nas jest to kandydatura nie do przyjęcia"

Jeżeli myślimy na poważnie, to Frans Timmermans jest osobą bardzo kontrowersyjną - stwierdził w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). - Nie tylko dla nas jest to kandydatura nie do przyjęcia, także dla wielu krajów naszego regionu - mówił Czarnecki, komentując kandydaturę Holendra na szefa Komisji Europejskiej. W Brukseli trwa szczyt, który ma ustalić obsadę najważniejszych unijnych stanowisk.

Szturm na parlament. Policja ostrzega, że odpowie siłą

W Hongkongu grupa protestujących przeciw prawu umożliwiającemu ekstradycję do Chin próbowała rozbić szyby i wedrzeć się do siedziby lokalnego parlamentu. W tym samym czasie tysiące ludzi gromadzą się w parku Wiktorii, by przejść w dorocznym marszu demokratycznym. W poniedziałek przypada 22. rocznica przyłączenia tej byłej brytyjskiej kolonii do Chin.

Ponad sto osób utonęło w czerwcu. Ostatnie w niedzielę

113 osób utonęło w Polsce w czerwcu. Ten tragiczny bilans rósł także ostatniego dnia miesiąca. W niedzielę 27-letni mieszkaniec Imielina wszedł do Jeziora Żywieckiego i już z niego nie wyszedł. Jeden mężczyzna utonął w Bydgoszczy, po skoku do Brdy, a kolejny - na kąpielisku w Morawicy niedaleko Kielc.

Zarzuty za propagowanie nazizmu. Ruszył proces w sprawie "urodzin Hitlera"

W poniedziałek ruszył proces w sprawie "urodzin Hitlera". Akt oskarżenia wobec sześciu uczestników wydarzenia zorganizowanego w 2017 roku przez stowarzyszenie Duma i Nowoczesność trafił do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim w wyniku przesłuchania prawie 60 świadków i zebrania kilkunastu opinii biegłych. Organizator wydarzenia Mateusz S. podczas składania wyjaśnień, a także Adrian K. i Tomasz R nie przyznali się do winy. Jeszcze w poniedziałek i we wtorek wyjaśnienia mają składać kolejni oskarżeni.

Rozmowy o Westerplatte. "Mimo wszystko wierzę, że porozumienie jest możliwe"

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotka się w poniedziałek z posłem Prawa i Sprawiedliwości Kazimierzem Smolińskim, współtwórcą projektu specustawy w sprawie Westerplatte. Do rozmowy dojdzie w biurze poselskim PiS w Gdańsku. - Ja mimo wszystko wierzę, że porozumienie jest możliwe, bo Westerplatte to jest takie miejsce, które jest ważne dla wszystkich - powiedziała Dulkiewicz.

Antyrządowe protesty w Sudanie. Są zabici i ranni

Dziesiątki tysięcy demonstrantów wyszło w niedzielę na ulice stolicy Sudanu - Chartumu, a także innych miast, aby domagać się powrotu do rządów cywilnych po trzech miesiącach od obalenia przez armię poprzedniej głowy państwa, marszałka Omara Hasana el-Baszira.

Wycięli koguta, zjedli pierogi. Japońska para książęca w Łowiczu

Japońska para książęca - następca tronu książę Akishino z małżonką księżną Kiko - odwiedziła w niedzielę Łowicz. Goście zwiedzili miejscowe muzeum, gdzie zapoznali się między innymi z techniką wykonywania wycinanek łowickich. Japońska para książęca zjadła też obiad, w menu były między innymi pierogi.

Ryszard Petru: nie będę kandydował w nadchodzących wyborach

Zawsze byłem wierny swoim przekonaniom i potrafiłem iść pod prąd. Nie zamierzam brać udziału w licytacji na populizm - pisze w opublikowanym w niedzielę wieczorem na Twitterze oświadczeniu Ryszard Petru. Lider partii Teraz! informuje w nim, że nie zamierza kandydować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

"Solidarność narodów, dziedziców Unii Lubelskiej, trwa"

Premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu, a także m.in. goście z Litwy, Łotwy, Białorusi, Węgier, Ukrainy i Gruzji świętowali w niedzielę w Lublinie 450-lecie podpisania Unii Lubelskiej. O jej znaczeniu przekonywał w liście do uczestników uroczystości prezydenta Andrzej Duda. "Jest niezaprzeczalnym faktem, że dorobek i tradycja Unii Lubelskiej wywarły silny, pozytywny wpływ na ukształtowanie się tożsamości środkowoeuropejskiej" - podkreślił.

PSL i Wiosna na jednej liście? "Program minimum, który mógłby nas połączyć"

Popieramy powstanie koalicji lewicowej w postaci Wiosny, SLD, Razem i tak dalej, ale również widzimy to, że istnieje potrzeba koalicji bardziej na prawo i nie możemy połączyć wszystkich możliwych światopoglądów w jedną partię - powiedział w "Faktach po Faktach" Władysław Teofil Bartoszewski (PSL). Z kolei Maciej Gdula (Wiosna) zaproponował "program minimum", który mogłyby zbliżyć jego ugrupowanie i PSL.

May po raz ostatni na szczycie

Ustępująca premier Wielkiej Brytanii Theresa May przed ostatnim szczytem UE ze swoim udziałem podkreślała wagę przyszłych relacji z pozostałymi 27 państwami Wspólnoty i powtórzyła, że wynegocjowana już umowa w sprawie brexitu to najlepsze rozwiązanie.

Płonęło 200 hektarów zboża. W akcji samoloty gaśnicze

30 zastępów straży pożarnej i trzy samoloty gaśnicze walczyły z pożarem zboża w Dusinie (woj. wielkopolskie). - Pożar ma kilka ognisk, rozprzestrzenia się przez podmuchy wiatru - mówił rzecznik tamtejszej straży pożarnej. Po kilku godzinach sytuację udało się opanować.

Budka: tylko wspólne szerokie porozumienie jest w stanie pokonać PiS

Nie stawiamy na sztandary spraw światopoglądowych, lecz budujemy porozumienie wyborcze pozytywne, czyli to, co będzie nas łączyć i wierzę, że ludowców to przekona - podkreślił poseł PO Borys Budka, odnosząc się do słów prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, że PSL nie będzie na jednej liście wyborczej z Wiosną. Budka dodał, że rozmowy w tej sprawie mają odbyć się w przyszłym tygodniu.

Turystyczne atrakcje na wyciągnięcie ręki. "Praktycznie nie ma takiego miasta w Europie"

We wschodniej części Europy trzeba zobaczyć co najmniej trzy miasta: Petersburg, Kijów i Tallin - przekonywał w TVN24 BiS podróżnik Tadeusz Cichoński. Jego zdaniem stolica Estonii to jedno najpiękniejszych miast na kontynencie. - Jest to miasto średniowieczne, które posiada niesamowite rzeczy, jest położone na dwóch, górnym i dolnym, poziomach. Posiada 26 bastionów, prawie 2 kilometry murów - wskazał gość programu "Pokaż nam świat". - Praktycznie nie ma takiego miasta w Europie, może z wyjątkiem Carcassonne, czy Yorku, ale mają zupełnie inną atmosferę - dodał. Podróżnik mówił także o miejscach, które warto odwiedzić w Wilnie i Rydze.

"Na wykonanie jednego zdjęcia często poświęca się godziny"

Internet wcale nas nie zmienił. Zawsze patrzyliśmy na to, jak nas postrzegają inni. Internet daje nam dzisiaj dodatkowe możliwości kreowania wizerunku. Jeśli ktoś przykłada do tego wagę, kiedyś miał do tego inne narzędzia, dzisiaj ma inne, ale pewne rzeczy się w nas nie zmieniają - mówiła w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS Barbara Sołtysińska, współtwórczyni agencji LifeTube, zajmującej się influencer marketingiem. Jak podkreślała, kluczem do sukcesu influencera są autentyczność, pasja, wiedza i - wbrew opinii niektórych osób - także czas. - Na wykonanie jednego zdjęcia często poświęca się godziny - mówiła.

Duży bank zwróci pieniądze klientom

Zwrot części opłat i pobranych prowizji oraz oferty na preferencyjnych warunkach. To rekompensaty, które otrzyma część klientów BNP Paribas w wyniku decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jest to konsekwencja zakwestionowania sposobu komunikacji banku z klientami.

"Idziemy w stronę wojny ideologicznej w Polsce, a może już ją mamy"

Zasada niedyskryminacji jest jedną z podstawowych zasad prawa pracy, a pracodawca ma obowiązek, aby przeciwdziałać dyskryminacji w miejscu pracy - mówił w TVN24 Krzysztof Śmiszek z Wiosny. Politycy w "Kawie na ławę" dyskutowali między innymi o mężczyźnie, który został zwolniony z pracy za naruszenie godności osobistej osób ze społeczności LGBT. - Czy on dlatego, że jest w stosunku pracy, już nie ma wolności sumienia i nie może powstrzymać się od działań, które są niezgodne z jego przekonaniami? - pytał Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości.