Polował pod Wieluniem, postrzelił kobietę. 60-latek usłyszał zarzut

TVN24 | Łódź

Aktualizacja:
Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Do postrzelenia doszło w powiecie wieluńskim w ŁódzkiemGoogle Maps
wideo 2/10
Google MapsDo postrzelenia doszło w powiecie wieluńskim w Łódzkiem

60-letni Holender jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie ciężkich obrażeń u 46-letniej kobiety. Do nieszczęśliwego wypadku podczas polowania dla obcokrajowców doszło w sobotę pod Wieluniem (woj. łódzkie). Śledczy zastosowali wobec podejrzanego poręczenie majątkowe.

Do wypadku doszło podczas polowania w lasach powiatu wieluńskiego.

- Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, w sobotę, w okolicach miejscowości Sieniec, nadleśnictwo zorganizowało polowanie dla kilkunastu cudzoziemców. 46-letnia kobieta przywiozła oplem vivaro część uczestników polowania - przekazywała młodsza inspektor Joanna Kącka z łódzkiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Siedziała za kierownicą auta

- Jeden ze strzałów trafił w zaparkowane na dukcie leśnym auto, a następnie w siedzącą za kierownicą kobietę. Ranna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łodzi - podała.

Strzał miał oddać 60-letni obywatel Holandii, który brał udział w polowaniu.

Policjanci - jak podkreśliła rzeczniczka - zabezpieczyli broń myśliwską. Wykonano także oględziny kryminalistyczne. Na miejscu był ekspert balistystyki z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Przesłuchano świadków. Wszyscy uczestnicy polowania byli trzeźwi.

Zarzuty i poręczenie majątkowe

Obcokrajowiec usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania uszkodzenia ciała. - Więcej będziemy mogli powiedzieć po uzyskaniu pełnych danych medycznych - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Jolanta Szkilnik.

Dodała, że wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Holender korzystał z możliwości, które daje mu polskie prawo. Chociażby z dobrowolnego poddania się karze - mówi Szkilnik.

Google

Autor:eŁKa/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24