Łódź

"Ktoś rzucił nim o ścianę". Mruczuś ma łapki w gipsie i szuka domu

Łódź

Schronisko w ŁodziMruczuś musi nosić gips

Ma kilka tygodni i połamane łapki. W łódzkim schronisku twierdzą, że ktoś kotem musiał rzucić o ścianę. Mruczuś nosi charakterystyczny, pomarańczowy gips i na razie mieszka u pani weterynarz, ale pracownicy schroniska chcą mu znaleźć "docelowy" dom.

Miałczał tak głośno, że mieszkańcy kamienicy przy ul. Gdańskiej musieli go usłyszeć.

- Dostaliśmy informacje, że na klatce schodowej leży kotek i zwija się z bólu - mówi nam Marta Olesińska z łódzkiego schroniska.

Jak małe dziecko

Podczas badania okazało się, że Mruczuś (bo takie mały kot dostał imię) ma połamane obie przednie łapki.

- Mieszkańcy mówili nam, że ktoś musiał rzucić nim o ścianę. Sporo na to wskazuje, bo upadek ze schodów nie skończyłby się tak poważnymi obrażeniami - podkreśla nasza rozmówczyni.

Mruczuś nie może sam chodzić, dlatego wymaga ciągłej opieki. Na razie przebywa w domu pani weterynarz z łódzkiego schroniska.

- Jest jak małe dziecko, trzeba go karmić co trzy godziny. Również w nocy - opowiada Marta Olesińska.

Pracownicy schroniska szukają nowego domu dla kotkaSchronisko w Łodzi

Szukając domu

Dom pani weterynarz musi być dla kota przejściowy, bo pracownicy schroniska co rusz biorą kolejnych podopiecznych do siebie.

- Niektóre zwierzaki potrzebują całodobowej opieki. A że praca w schronisku to bardziej dla nas misja niż praca, to zajmujemy się zwierzakami po godzinach - opowiada Olesińska.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany adopcją Mruczusia, może napisać na adres pomozzmienicschronisko@onet.eu.

W schronisku tłumaczą, że potencjalni nowi właściciele kota będą musieli być bardzo dokładnie sprawdzeni przed adopcją. Jeszcze dokładniej, niż przy okazji innych, podobnych wniosków.

- Zwierzę, które zostało skrzywdzone w swoim życiu musi trafić do szczególnie wyrozumiałych i cierpliwych ludzi. Takich, którzy będą w stanie odbudować poczucie bezpieczeństwa zwierzęcia – zaznaczają pracownicy.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: bż/i / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Schronisko w Łodzi

Pozostałe wiadomości