Kultura i styl

"War never changes". Słynna seria gier powraca

Kultura i styl

Zwiastun gry fabularnej "Fallout 4"
materiały promocyjneW środę zadebiutował w sieci zwiastun gry "Fallout 4"

Osadzony w postapokaliptycznym świecie "Fallout" to jedna z najpopularniejszych serii gier fabularnych. Właśnie pojawił się zwiastun czwartej części gry i równocześnie rozpoczęła się jej przedsprzedaż. Ze zwiastuna dowiedzieliśmy się między innymi, że miejscem akcji najnowszej części gry będzie m.in. Boston, a bohaterowi być może będzie towarzyszył pies.

Nie jest znana misja poruszającego się po zrujnowanym świecie bohatera, bo ta informacja ma być ujawniona w przyszłym tygodniu na konferencji prasowej firmy Bethesda, jednego z producentów serii "Fallout".

Zagłada w częściach

Akcja wszystkich części "Fallout" dzieje się w przyszłości. Świat zniszczyła wojna nuklearna, a zadaniem gracza jest przebijanie się przez jałową ziemię w poszukiwaniu przedmiotów mogących uratować niedobitki ludzkości. Po drodze czekają na niego nie tylko niebezpieczeństwa, ale także trochę rozrywki i czarnego humoru, np. tak zwani Special Random Encounters, czyli nieoczekiwane spotkania z postaciami znanymi z (przedapokaliptycznej) popkultury. Pierwsza część rozgrywała się 2161 roku, druga 80 lat później, trzecia po kolejnych trzech dekadach. Miejscem akcji są różne miasta, czy raczej pozostałości po nich, na terenie Stanów Zjednoczonych.

McGyver i Mad Max

Na rynku pojawił się też gry "Fallout: Brotherhood of Steel", "Fallout: New Vegas", czy "Fallout: Tactics", które, choć osadzone w rzeczywistości serii, proponowały odrębną fabułę. Premiera pierwszej części gry miała miejsce w 1997 roku, kolejne wychodziły w 1998, 2001, 2008 i 2010 roku.

Atutem gry, oprócz efektownej scenerii i fabuły, są też kwestie wypowiadane przez spotykane po drodze postacie. W anglojęzycznej wersji głosu użyczyli im między innymi Richard Dean Anderson, Ron Pearlman, Kris Kristofferson, Liam Neeson, Malcolm McDowell i Tony Shalhoub.

Jako inspirację dla gier dla "Fallout" najczęściej wymienia się serię filmów "Mad Max" George'a Millera, których akcja również ma miejsce w postapokaliptycznych realiach.

Autor: sol\mtom / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości