Kultura i styl

Ryj Kuźniara walczy z hejtem w sieci. Nagraj własną wersję

Kultura i styl

Ryj Kuźniar. Spot kampanii społecznej HejtStop
HejtStopKuźniar w nietypowym spocie przeciwko nienawiści w internecie

Zdecydowałem się użyczyć swojego "ryja", żeby pokazać, że obrażanie w internecie zostaje, nie znika - w ten sposób prowadzący "Dzień Dobry TVN" Jarosław Kuźniar opowiada o najnowszej akcji pod hasłem #RyjKuzniara. To element kampanii społecznej HejtStop, która walczy z okazywaniem nienawiści w internecie.

W ramach akcji przygotowano spot, którego głównym bohaterem jest właśnie Jarosław Kuźniar. Film nosi przewrotny tytuł "Ryj Kuźniara" - w jego trakcie dziennikarz przeobraża się pod wpływem komentarzy z sieci.

- Zdecydowałem się użyczyć swojego "ryja", żeby pokazać, że jak mówisz do kogoś "ty prostytutko" albo "niech cię Arab z kozą pomyli", że to zostaje, nie znika - mówił dziś w "Dzień Dobry TVN" Jarosław Kuźniar.

Hejt na Kuźniara. "Ten problem dotyczy nie tylko znanych"
Hejt na Kuźniara. "Ten problem dotyczy nie tylko znanych"Dzień Dobry TVN

Problem dotyczy wszystkich

Koordynatorka kampanii HejtStop, Joanna Grabarczyk, dodała, że hejt w sieci dotyczy nie tylko znanych osób, ale w zasadzie każdego. Tłumaczyła, że powodem do nienawiści może być tak naprawdę wszystko: wygląd, wiek, pochodzenie, płeć.

- To, na co chcemy zwrócić uwagę, to że nie ma czegoś takiego jak życie offline i życie online. Jesteśmy wszędzie i jeśli kogoś hejtujemy, obrażamy w sieci, to tak naprawdę nie ma dalekiej drogi do tego, żeby zrobić krzywdę. Mamy coraz więcej takich przypadków - mówiła Grabarczyk.

Pomysłodawcy akcji za pomocą spotu z Kuźniarem zachęcają innych internautów, by ci nagrali własną wersję takiego filmu i pokazali, w jaki sposób sami doznają nienawiści w sieci.

Całą rozmowę zobaczysz na stronie "Dzień Dobry TVN"

Autor: ts/ja / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: HejtStop

Pozostałe wiadomości