Kultura i styl

"Pamiętaj, nie jesteś sam, kompania ma dobry plan"

Kultura i styl

"Pamiętaj, nie jesteś sam, kompania ma dobry plan"
youtube.com"Pamiętaj, nie jesteś sam, kompania ma dobry plan"

Jak przekonać górników do bezpiecznej pracy pod ziemią? Najlepiej słowami piosenki. Na ten oryginalny pomysł promowania bezpiecznych warunków pracy wpadli górnicy z kopalni Rydułtowy. "Każdy krok to mrok, tylko lampa oświetla mi drogę" - to tylko próbka tekstu utworu. Teledysk, w którym zobaczyć można też mocne sceny wypadków, będzie pokazywany podczas szkoleń BHP górników Kompanii Węglowej.

Piosenkę "Bezpieczna praca" stworzył jeden z górników, który na co dzień pracuje w kopalni Rydułtowy, a jego pasją jest muzyka. Pomogli mu koledzy z dawnego zespołu i tak powstał zespół Głębia.

Teledysk do piosenki kręcony był między innymi na poziomie 400 metrów pod ziemią i na rydułtowskiej hałdzie. Niektóre sceny są drastyczne. Tekst "nagle widzę błysk, słyszę krzyk. To metan. I przyjaciel mój znikł" ilustruje poparzona twarz górnika i biegnący do karetki koledzy.

"Kompania ma dobry plan"

Piosenka została nagrana w ramach akcji "Bezpieczna praca-naszą przyszłością". Ma posłużyć jako ostrzeżenie dla górników i uświadomić ich, jak niebezpieczna jest praca pod ziemią.

Hasło "stwórzmy sobie bezpieczną przyszłość, bezpieczną pracą wybudujmy ją" ma natomiast zachęcić pracowników kopalni do dbałości o warunki, w jakich odbywa się ich praca. "Pamiętaj, nie jesteś sam. Kompania ma dobry plan" - przypominają rozśpiewani górnicy.

"Bezpieczna praca" to pierwszy z powstającego cyklu utworów. W sumie piosenek ma być pięć. Następny utwór będzie dotyczył „Oceny ryzyka zawodowego”.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: youtube.com

Pozostałe wiadomości