TVN24 | Kultura i styl

Koncert "Razem z Ukrainą". Miliony złotych na rzecz Ukrainy

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw/kab
Źródło:
tvn24.pl
Zebrano już ponad 1,6 mln złotych
Zebrano już ponad 1,6 mln złotychTVN
wideo 2/10
TVNZebrano już ponad 1,6 złotych

W czasie niedzielnego koncertu charytatywnego "Razem z Ukrainą" w łódzkiej Atlas Arenie, dzięki SMS-om widzów zebrano 1,6 miliona złotych. Dodatkowo TVN Grupa Discovery przekazała na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej 350 tysięcy złotych z biletów na koncert oraz około 850 tysięcy złotych ze specjalnego bloku reklamowego.

TAK RELACJONOWALIŚMY KONCERT "RAZEM Z UKRAINĄ"

"Razem z Ukrainą" to wyjątkowy koncert charytatywny, który połączył największe gwiazdy polskiej i ukraińskiej sceny. Nie tylko muzycznej, ale również teatralnej. Cały dochód z niedzielnego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi misję w Ukrainie od 2014 roku. Udało się zebrać łącznie około 8 milionów złotych - dzięki sprzedaży biletów na koncert, wpłatom oraz SMS-om widzów z Polski i zagranicy, a także spotom reklamowym oraz pieniądzom przekazanym przez TVN Grupę Discovery.

Razem z PAH pomóż Ukrainie przetrwać wojnę. Wpłać datek na: siepomaga.pl/pah-ukraina Join PAH and help Ukraine survive the war. Make a donation at: siepomaga.pl/en/pah-ukraina

Przemówienie Kasi Kieli, prezes i dyrektor zarządzającej Discovery EMEA
Przemówienie Kasi Kieli, prezes i dyrektor zarządzającej Discovery EMEATVN

W czasie wieczoru nie brakowało pełnych emocji momentów.

"Razem z Ukrainą" - niecodzienne duety, momenty pełne emocji

Koncert otworzyła kilkuletnia Amelia Anisowicz, śpiewając hymn Ukrainy. To ta sama dziewczynka, która wzbudziła zachwyt śpiewając piosenkę przewodnią z filmu "Kraina lodu".

Mała Amelka zaśpiewała na początku koncertu hymn Ukrainy
Mała Amelka zaśpiewała na początku koncertu hymn UkrainyTVN

Dyrektor muzyczny wydarzenia Wojciech Urbański nad ostateczną koncepcją koncertu współpracował z Anną Stawiczenko, dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej, która obecnie przebywa w Polsce.

Pojawiły się utwory bardzo dobrze znane w Polsce i w Ukrainie: jak ​​"Dziwny jest ten świat", "Tolerancja", "Krakowski spleen", "Hymn młodzieży", "Zakryli twoi oczi" czy "Imagine".

 Natalia Kukulska i Tomasz Ziętek zaśpiewali "Imagine"
 Natalia Kukulska i Tomasz Ziętek zaśpiewali "Imagine"TVN

Urbański przygotował aranżacje, fundując widzom i publiczności niecodzienne duety, które odmieniły znane utwory. Mogliśmy oglądać między innymi Tomasza Ziętka w towarzystwie Natalii Kukulskiej, Kayah zaśpiewała z Daną Winnycką, Stanisław Soyka z Vitem Bambino, Krzysztofa Zalewskiego i Darię Psekho, Daria Zawiałow zaśpiewała z Igo, a występ Tiny Karol uświetniła mała Amelia.

Ale nie zabrakło mniej znanych utworów z bardzo silnym przesłaniem. Maciej Musiałowski, aktor i wokalista brawurowo wykonał piosenkę z tekstem wiersza Bronisławy Wajs - Papuszy "Przychodzę do was" w przekładzie Jerzego Ficowskiego.

Musiałkowski nie krył łez wzruszenia. Jeden z najsłynniejszych tekstów romskiej poetki brzmi: Nie przyszłam do was po wasze pieniążki, przychodzę, byście wszystkich przyjąć chcieli, żebyście czarnej nocy nie czynili, w biały dzień".

"Razem z Ukrainą" - występy teatralnych legend

Wybitni aktorki i aktorzy poruszali swoimi interpretacjami ważnych tekstów literackich. Andrzej Seweryn, który wygłosił "Testament" Tarasa Szewczenki - ukraińskiego bohatera narodowego i wieszcza narodowego - swój występ zakończył dosadnym i jednoznacznym przesłaniem do Władimira Putina: "Idi na ch*j!".

Wystąpienie Andrzeja Seweryna
Wystąpienie Andrzeja SewerynaTVN

Legendarna Maja Komorowska przypomniała, że 21 marca minie pierwsza rocznica śmierci Adama Zagajewskiego. Wybitna aktorka wygłosiła jeden z najbardziej poruszających jego wierszy: "Spróbuj opiewać okaleczony świat".

Występy artystów z Polski i Ukrainy transmitowane były w 50 krajach, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Portugalii, Francji, Włoszech, Estonii, Litwie, Łotwie i Kazachstanie. Jak poinformowała ze sceny Kieli, koncert mógł przyciągnąć około 150 milionów widzów.

Autor:tmw/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości