"Czułam się jak u siebie w domu". Polka o występie na gali rozdania Oscarów

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mjz/adso
Źródło:
TVN24
Katarzyna Łaska zaśpiewała fragment piosenki "Into the Unknown" z filmu "Kraina lodu 2"TVN24
wideo 2/5
TVN24Katarzyna Łaska zaśpiewała fragment piosenki "Into the Unknown" z filmu "Kraina lodu 2"

- Tam na miejscu też jest teatr, więc czułam się jak u siebie w domu - w taki sposób o występie na rozdaniu Oscarów mówiła aktorka i wokalistka Katarzyna Łaska. Na gali zaśpiewała jedną z nominowanych do nagrody piosenek "Into the Unknown" (w polskiej wersji "Chcę uwierzyć snom") z filmu "Kraina lodu 2". Krótki występ powtórzyła także w studiu TVN24.

O kulisach swojego występu na oscarowej gali Katarzyna Łaska mówiła we "Wstajesz i weekend" w TVN24. - Pracuję na scenie 25 lat. To nie jest tak, że ja nagle wyszłam ze studia dubbingowego. To studio dubbingowe (...) zaprowadziło mnie na tamtą scenę (gali rozdania Oscarów - red.), ale na scenie jestem praktycznie codziennie. Pracuję w teatrze muzycznym, gdzie śpiewam, poruszam się po scenie, więc mam duże doświadczenie - mówiła.

Jak wskazywała, jej zdaniem to właśnie fakt, że od lat pracuje na scenie, sprawił, że została wybrana do występu podczas oscarowej gali. - Tam na miejscu też jest teatr, więc czułam się jak u siebie w domu - przyznała.

Katarzyna Łaska opowiadała w TVN24 o występie na gali rozdania OscarówTVN24

Piosenka w wielu językach

Piosenka "Into the Unknown" z filmu "Kraina lodu 2" ma na całym świecie 46 wersji językowych, ale na gali oscarowej została zaśpiewana w dziewięciu językach. Obok Katarzyny Łaski, utwór wykonywała między innymi amerykańska piosenkarka Idiny Menzel, która w oryginalnej wersji językowej użycza głosu Elsie, głównej bohaterce animacji.

Po rozmowie wokalista zaśpiewała krótki fragment piosenki w studiu TVN24.

Katarzyna Łaska zaśpiewała fragment piosenki "Into the Unknown" z filmu "Kraina lodu 2"Katarzyna Łaska zaśpiewała fragment piosenki "Into the Unknown" z filmu "Kraina lodu 2"TVN24

Autor:mjz/adso

Źródło: TVN24