TVN24 | Kultura i styl

Gala Fryderyków miała się odbyć bez publiczności. Została odwołana

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw/b
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Fryderyki rozdane, Podsiadło triumfuje
Fakty TVNFryderyki rozdane, Podsiadło triumfuje ("Fakty" TVN z dn. 10.03.2019 r.)

Decyzją wojewody śląskiego gala wręczenia Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej miała odbyć się bez publiczności. Ale, jak poinformowała Akademia Fonograficzna, gala nie odbędzie się, a lista nagrodzonych zostanie jedynie opublikowana w internecie.

W ramach rozciągniętego na dwa weekendy festiwalu nagród muzycznych Fryderyki, 8 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się już Gala Muzyki Poważnej. Rozdanie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej, a także koncert gwiazd polskiej muzyki zaplanowano na 14 i 15 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Miały odbyć się bez udziału publiczności.

"Z przykrością informujemy, że wręczenie nagród podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu bez udziału publiczności również się nie odbędzie. Mając na uwadze realne zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, artystów, jak i wszystkich pracowników zaangażowanych w organizację wydarzenia, laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu ogłosimy w mediach cyfrowych" - czytamy w komunikacie Akademii Fonograficznej, przesłanym redakcji tvn24.pl w środę wieczorem.

Nowa formuła, nowe miejsce. Do kogo tafią Fryderyki?
Nowa formuła, nowe miejsce. Do kogo tafią Fryderyki? (wideo archiwalne)Fakty TVN

TVN24.PL: ogłoszenie Fryderyków 2020 we wtorek

Akademia postanowiła, że lista tegorocznych laureatów zostanie ogłoszona we wtorek 17 marca na stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, ogłaszanie zwycięzców rozpocznie się o godzinie 10.

Z przekazanych nam informacji wynika, że Akademia Fonograficzna cały czas pracuje nad sposobem przekazania statuetek zwycięzcom. Sprawa odwołanych wydarzeń w ramach programu festiwalu Fryderyki też nie jest całkowicie przesądzona. Akademia analizuje możliwości zrealizowania wydarzeń w późniejszym terminie.

Podczas ceremonii miały zostać wręczone nagrody specjalne Akademii Fonograficznej za całokształt osiągnięć artystycznych, czyli Złote Fryderyki. W kategorii muzyki rozrywkowej statuetki mieli otrzymać zespół Perfect i Tomek Lipiński. Natomiast w kategorii jazzowej nagrodę przyznano Czesławowi Bartkowskiemu.

Autor:tmw/b

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości