Premiera dokumentu "Francesco" w niedzielę w TVN24 GO

Autor:
red.
Źródło:
TVN
Rozmowa z reżyserem dokumentu "Francesco"
Rozmowa z reżyserem dokumentu "Francesco"TVN24
wideo 2/2
TVN24Rozmowa z reżyserem filmu "Francesco"

W niedzielę 28 marca premierę będzie miał dokument "Francesco", opowiadający o pontyfikacie papieża Franciszka. W Polsce będzie można go oglądać w TVN24 GO. Reżyserem i producentem filmu jest nominowany do Oscara Evgeny Afineevsky.

"Francesco" pozwala z bliska przyjrzeć się posłudze papieża Franciszka, który do trudnych i złożonych problemów podchodzi z ogromną pokorą, mądrością i otwartym sercem. W filmie poruszane są takie zagadnienia jak zmiany klimatu, kwestie migracji i przyjmowania uchodźców, wzmocnienie pozycji kobiet, LGBTQ, problem wykorzystywania seksualnego czy pandemia COVID-19.

Film jest formatem discovery+ Originals.

DODAJ FILM DO SWOJEJ LISTY W TVN24 GO >>>

TYLKO W TVN24 GO: Reżyser filmu "Francesco": chciałem znaleźć wzór do naśladowania

"Francesco"Photographic Service L'Osservatore Romano

Produkcja zabiera widzów w podróż, która dokumentuje niespotykaną empatię człowieka niosącego nadzieję w tych bezprecedensowych czasach. Autorzy analizują nowe podejście głowy Kościoła katolickiego do stylu życia i kierunków rozwoju społeczeństwa w XXI wieku.

Twórcy rozmawiają z bratankiem papieża Jose Ignacio Bergoglio, a także z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI, ofiarą i działaczem na rzecz ofiar molestowania seksualnego Juanem Carlosem Cruzem oraz rzeczniczką uchodźców siostrą Normą Pimentel.

Premiera w TVN24 GO

Globalna premiera filmu "Francesco" odbędzie się w najbliższą niedzielę - 28 marca. W Polsce dokument pojawi się w serwisie TVN24 GO. Będzie dostępny też w Playerze.

W TVN24 GO będzie można również obejrzeć dodatkowe rozmowy o filmie "Francesco" z reżyserem, jednym z bohaterów i watykanistą.

Autor:red.

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzięki uprzejmości i zezwoleniu: Photographic Service L'Osservatore Romano

Pozostałe wiadomości