Zostanie pożegnany jak Freddie Mercury. Gwiazdy muzyki oddadzą mu hołd na stadionie Wembley
Rodzina Taylora Hawkinsa oraz członkowie zespołu Foo Fighters na początku czerwca ogłosili, że będą chcieli oddać hołd tragicznie zmarłemu perkusiście podczas dwóch koncertów: 3 września na londyńskim Wembley oraz 27 września w Los Angeles. Nie podano jednak wówczas żadnych szczegółów na temat tych dwóch wydarzeń.
Queen, Oasis, The Police
W środę, 15 czerwca na oficjalnym profilu Foo Fighters w mediach społecznościowych został w końcu opublikowany post, w którym ujawniono pierwszą część spodziewanych gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: Brian May i Roger Taylor z zespołu Queen, Stewart Copeland z The Police, Liam Gallagher z Oasis, Geddy Lee z Rush czy Joshua Homme z Queens of the Stone Age.
W podobny sposób, czyli wielkim koncertem gwiazd muzyki, w 1992 roku żegnano na Wembley jednego z najsłynniejszych wokalistów, Freddiego Mercury'ego. Pieniądze z tamtego koncertu, w którym udział wzięły 72 tys. widzów, przeznaczono na walkę z AIDS - przyczyną śmierci wokalisty zespołu Queen.
"Jako jedna z najbardziej szanowanych i uwielbianych postaci współczesnej muzyki, Taylor miał monolityczny talent i przyciągającą osobowość, które zjednały mu miliony fanów, rówieśników, przyjaciół i innych muzycznych legend na całym świecie. Miliony ludzi opłakiwały jego przedwczesne odejście 25 marca, a pełne pasji i szczere wyrazy uznania płynęły zarówno od fanów, jak i muzyków, których Taylor darzył uwielbieniem. Taylor Hawkins Tribute Concerts połączy kilku z tych artystów, rodzinę Hawkinsa i oczywiście jego braci z Foo Fighters w świętowaniu pamięci Taylora i jego dziedzictwa jako światowej ikony rocka - jego koledzy z zespołu i zainspirowani nim artyści zagrają piosenki, w których się zakochał oraz które powołał do życia" - brzmi fragment oświadczenia na oficjalnej stronie zespołu.
Taylor Hawkins - nagła śmierć uwielbianego muzyka
Taylor Hawkins zmarł nagle 25 marca 2022 roku w wieku 50 lat. Jego ciało znaleziono w pokoju hotelowym w Bogocie. Wyniki badań toksykologicznych wykazały, że w chwili śmierci w krwi artysty znajdowała się spora mieszanka narkotyków.
Hawkins dołączył do założonego przez byłego perkusistę Nirvany Dave'a Grohla zespołu Foo Fighters w 1997 roku. Razem z zespołem wydał osiem albumów studyjnych. Muzycy na przestrzeni lat sięgnęli po wiele nagród, m.in. 15 statuetek Grammy. Dyskografię grupy zamyka krążek "Medicine at Midnight", który został wydany 5 lutego 2021 roku.
Więcej na ten temat pisaliśmy w portalu tvn24.pl
Po śmierci Hawkinsa muzycy pożegnali go we wpisie w mediach społecznościowych. "Rodzina Foo Fighters jest zdruzgotana tragiczną i przedwczesną stratą naszego ukochanego Taylora Hawkinsa. Jego muzyczny duch i zaraźliwy śmiech będą z nami wszystkimi na zawsze" - brzmi fragment wpisu.