TVN24 | Kultura i styl

Dusty Hill nie żyje. Basista ZZ Top miał 72 lata

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
pp/tr
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dusty Hill, basista, klawiszowiec i wokalista legendarnej grupy ZZ Top, zmarł w wieku 72 lat. O śmierci muzyka poinformowali pozostali członkowie zespołu - Frank Beard i Billy Gibbons. "Będzie nam Ciebie brakowało, amigo" - napisali w oświadczeniu na Facebooku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Jesteśmy zasmuceni informacją, że nasz Compadre, Dusty Hill, zmarł we śnie w swoim domu w Houston w Teksasie" - napisali na Facebooku Frank Beard i Billy Gibbons, muzycy zespołu. Jak przekazali, "wraz z legionami fanów zespołu na całym świecie będą tęsknić za jego niezłomną postawą i dobrą naturą".

"Będzie nam Ciebie brakowało, amigo" - dodali.

ZZ Top występowało na scenie od ponad pięciu dekad

Joseph Michael Hill urodził się 19 maja 1949 roku w Dallas. W 1968 roku wraz z perkusistą Frankiem Beardem przeniósł się do Houston, gdzie rok później obaj dołączyli do wokalisty Billy Gibbonsa i stworzyli słynne trio ZZ Top, które największe sukcesy święciło w latach 80. XX wieku.

Znakiem rozpoznawczym członków ZZ Top były niemal półmetrowe brody, które nosili od niemal 40 lat. W teledyskach niemal zawsze występowali w teksańskich kapeluszach oraz ciemnych okularach.

Dusty HillShutterstock

W trakcie pięciu dekad działalności ZZ Top sprzedali około 50 milionów płyt. W 2004 roku zostali wprowadzeni do Rockandrollowej Galerii Sław. W 2012 roku został wydany ostatni album studyjny zespołu - La Futura.

Autor:pp/tr

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości