TVN24 | Kultura i styl

Dehnel: chcemy pomóc twórcom przetrwać ten najgorszy okres

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
TVN24
TVN24Jacek Dehnel w #xięgarnizdomu

Stowarzyszenie Unia Literacka prowadzi internetową akcję "Ul z książkami", w ramach której odbywają się spotkania literackie. - Staramy się ufundować zapomogi dla tych autorek i autorów, którym epidemia zaszkodziła również finansowo i którzy niejednokrotnie znaleźli się w dramatycznej sytuacji finansowej, żeby pomóc im jakoś przetrwać ten najtrudniejszy okres - mówił w "Xięgarni" Jacek Dehnel, prezes Unii.

ZOBACZ PREMIEROWE ODCINKI "XIĘGARNI" W TVN24 GO>>>

- Unia Literacka zorganizowała akcję "Ul z książkami". Codziennie do końca epidemii czytamy dla naszych czytelników, z którymi nie możemy się spotykać w bibliotekach ani w ośrodkach kultury. Zapraszamy do naszych domów codziennie o 18 na profilu Unii i profilach autorów - mówił w specjalnym odcinku "Xięgarni" #xięgarniazdomu pisarz Jacek Dehnel, prezes stowarzyszenia Unia Literacka.

Dehnel: chcemy pomóc twórcom, którym epidemia zaszkodziła finansowo

Jak wyjaśnił, każdego dnia w spotkaniach bierze udział ktoś inny. - Czasem literatura faktu, czasami literatura piękna, literatura gatunkowa. W weekendy mamy spotkania dla dzieci - tłumaczył Dehnel.

- Tym spotkaniom towarzyszy akcja na portalu Zrzutka. Staramy się ufundować zapomogi dla tych autorek i autorów, którym epidemia zaszkodziła również finansowo i którzy niejednokrotnie znaleźli się w dramatycznej sytuacji finansowej, żeby pomóc im jakoś przetrwać ten najtrudniejszy okres - podkreślił.

W spotkaniach wzięli już udział m.in. Olga Tokarzczuk, Sylwia Chutnik, Jacek Chmielarz czy Zygmunt Miłoszewski.

ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK "XIĘGARNI" - #XIĘGARNIAZDOMU - W TVN24 GO>>>

W odcinku także korespondencja Maxa Cegielskiego prosto z "Ula z książkami". Agata Passent o książce Kazimierza Kutza "Będzie skandal" i jej patencie na chwilę odosobnienia w czasie rodzinnej kwarantanny.

Autor:tmw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości