Legenda metalu choruje na raka. Były gitarzysta zespołu Metallica opublikował oświadczenie

TVN24

Dave Mustaine choruje na raka gardładavemustaine/Instagram
wideo 2/3

Dave Mustaine, były gitarzysta zespołu Metallica i frontman Megadeth, ma raka. Muzyk poinformował o swojej chorobie w mediach społecznościowych. Zaplanowane koncerty thrashmetalowej grupy na ten rok zostały odwołane.

Na oficjalnej stronie zespołu na Facebooku opublikowane zostało oświadczenie, w którym Mustaine informuje fanów, że wykryto u niego nowotwór. 57-letni muzyk ma raka gardła.

"Rozpocząłem już leczenie"

"Zdiagnozowano u mnie raka gardła. To oczywiście coś, co należy uszanować i czemu należy stawić czoła – ale już wcześniej napotykałem przeszkody" - pisze Mustaine.

"Ściśle współpracuję z lekarzami i opracowaliśmy plan leczenia, który daje mi 90 procent szans na wyleczenie. Rozpocząłem już leczenie" - dodaje.

"Jestem wdzięczny całemu zespołowi"

Muzyk poinformował fanów Megadeth, iż zaplanowane na ten rok koncerty grupy zostały odwołane.

Zapewnił jednak, że tegoroczna trasa Megacruise, której zespół Mustaine'a jest współorganizatorem, odbędzie się zgodnie z planem. Muzycy Megadeth wezmą udział w imprezie, na ile będzie to możliwe. Podczas tegorocznej trasy wystąpią m.in. Anthrax, Over Kill i Testament.

Mustaine oświadczył, że zespół nie przerywa także prac nad kolejnym albumem.

"Kiko, David, Dirk i ja jesteśmy w studio i pracujemy nad kontynuacją 'Dystopii' (płyta zespołu z 2016 roku – red.). Nie mogę się doczekać, aż wszyscy ją usłyszą" - informuje.

Muzyk podziękował również za wsparcie, jakie otrzymuje. "Jestem bardzo wdzięczny całemu zespołowi - rodzinie, lekarzom, członkom zespołu, trenerom i nie tylko" - pisze.

"Megadeth powróci na trasę najszybciej, jak będzie to możliwe" - podsumowuje.

"Dave, bądź silny"

Post z oświadczeniem muzyka wywołał lawinę komentarzy na Facebooku.

"Dave, Modlę się za Ciebie. Niech Bóg Cię błogosławi", "Dave, bądź silny. Świat potrzebuje BOHATERA", "Jesteśmy z Tobą w dobrych i złych chwilach. Dzięki twojej muzyce naprawdę jesteśmy szczęśliwi. Wracaj do zdrowia" - czytamy w nich.

Wpis został również udostępniony ponad 43 tysiące razy.

Legenda muzyki metalowej

Dave Mustaine jest od 1983 roku liderem Megadeth, którą zalicza się, razem z zespołami Anthrax, Metallica i Slayer, do Wielkiej Czwórki trashmetalowych grup. Megadeth uważany jest także za jednego z pionierów tego gatunku.

W 2004 roku muzyk wraz z Martym Friedmanem został sklasyfikowany na 19. miejscu listy najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu "Guitar World". Dwa lata później frontman Megadeth trafił na 89. Miejsce listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów, którą opublikowało czasopismo "Hit Parader".

Między 1982 a 1983 rokiem Mustaine był gitarzystą zespołu Metallica. Rozstał się z zespołem z powodu jego problemów z alkoholem.

ZOBACZ > "Najszczęśliwszym dniem mojego życia był ten, po którym nie nadeszło jutro" - historia życia i śmierci Kurta Cobaina

Autor: dp//mro / Źródło: BBC, Facebook