"Biały Lotos 3". Reżyser zapowiada "świeży tajemniczy wątek"

Autor:
joan//mro
Źródło:
Deadline, "The Hollywood Reporter"
Biały lotos - zapowiedź sezonu pierwszego
Biały lotos - zapowiedź sezonu pierwszego
Biały lotos - zapowiedź sezonu pierwszego

Jeśli serial będzie trwał kilka sezonów, byłoby fajne zrobić jeden z wszystkimi jego gwiazdami - powiedział w wywiadzie dla "The Hollywood Reporter" Mike White, reżyser i scenarzysta "Białego Lotosu". Na razie chce dawkować widzom wątki znanych postaci. Kogo zobaczymy w trzeciej odsłonie produkcji?

Max White przyznał, że w przyszłych sezonach nie wyklucza powrotu Grega, męża serialowej Tanyi (Jon Gries). Wiadomo, że w "Białym Lotosie 3" poznamy dalszą historię Belindy, znanej z pierwszego sezonu menedżerki hotelowe spa (Natasha Rothwell). Pewne jest też, że tym razem akcja serialu będzie rozgrywać się w Tajlandii. White jest teraz w trakcie szukania lokalizacji do zdjęć.  

O czym jest serial "Biały Lotos"?

"Biały Lotos" to hit HBO Max nagrodzony wieloma nagrodami, w tym dziesięcioma statuetkami Emmy i dwoma Złotymi Globami. Serial jest satyrą społeczną, której akcja toczy się w ekskluzywnym kurorcie Biały Lotos (w pierwszym sezonie na Hawajach, w drugim na Sycylii). Pokazuje splatające się losy grupy zamożnych gości hotelowych i obsługi. W tle zagadka kryminalna.

Kadr z serialu "Biały Lotos"Materiały prasowe HBO Max

Pomysł narodził się w trakcie pandemii. W HBO Max szukano scenariusza na serial, którym można było nakręcić bezpiecznie, z niewielką obsadą i w zamkniętej przestrzeni. "Biały Lotos" spełniał te warunki idealnie. Sukces produkcji zaskoczył jednak wszystkich. - Nie przewidzieliśmy, że okaże się takim fenomenem - przyznała ostatnio Francesca Orsi, szefowa programów dramatycznych w HBO Max. - Byliśmy podekscytowani sezonem pierwszym. Potem, gdy Mike przedstawił nam pomysł na sezon drugi, byliśmy wniebowzięci. Ale po spotkaniu z nim na lunchu, dotyczącym sezonu trzeciego, wyszliśmy jeszcze bardziej rozentuzjazmowani. Mieliśmy wielkie szczęście, że mogliśmy współpracować z Mikiem White'em; on jest prawdziwym geniuszem - powiedziała portalowi Deadline. 

Orsi opowiedziała, w jakich okolicznościach Mike White poinformował ją, że myśli o drugim sezonie serialu. - Akurat byłam na obozie z moimi dziećmi i rodziną. Wszyscy mieliśmy w ten weekend powstrzymać się od korzystania z technologii. Ale właśnie pojawił się finał, więc schowałam się za krzakiem i go obejrzałam. Potem zadzwoniłam do Mike'a, ukrywając się przed wszystkimi, którzy byli z dala od ekranów, i zapytałam go, co teraz (...) A on mówi: Jedyna rzecz, którą chcę robić dalej to "Biały Lotos". Tylko teraz umieszczę go w innym kraju - wspomina.

ZOBACZ TEŻ: "Biały Lotos 3". Jennifer Aniston przyznała, że marzy o zagraniu w serialu konkretnej roli

Kiedy "Biały Lotos 3"?

Premiera "Białego Lotosu 3" była planowana na rok 2024, ale pisanie scenariusza zostało wstrzymane z powodu strajku Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. - Chociaż w tej chwili wszystko jest w powijakach, mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia wcześniej niż później - powiedziała Orsi Deadline. Potwierdziła, że sezon będzie kręcony w Tajlandii, a jego osią będzie konflikt między ego a duchowością. Nie jest natomiast pewne, czy - podobnie jak w poprzednich dwóch sezonach - w pierwszych scenach zobaczymy zwłoki. - Nie uważam, że zawsze musi być ciało. Jest tyle sposobów, jakimi możemy ożywić serial co roku (...) Nie czuję się ograniczony oczekiwaniami. To jest zabawa - mówi White w "The Hollywood Reporter". Zapowiada "świeży, tajemniczy wątek".

ZOBACZ TEŻ: 10 najwyżej ocenianych filmów Warner Bros. Superprodukcje, mroczny humor i hity science fiction

Autor:joan//mro

Źródło: Deadline, "The Hollywood Reporter"

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości