TVN24 | Kraków

Niemowlę "z poważnymi obrażeniami" trafiło do szpitala. Policja: mogą być wynikiem pobicia

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Sprawą zajmuje się rzeszowska policja
Sprawą zajmuje się rzeszowska policjaGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w Rzeszowie (Podkarpacie)

Do szpitala w Rzeszowie (Podkarpacie) trafiła pięciomiesięczna dziewczynka z obrażeniami ciała. Sprawą zajmuje się policja.

Niemowlę zostało przewiezione w piątek do rzeszowskiego szpitala z placówki w Gorlicach (Małopolska). O sprawie poinformowała "Gazeta Wyborcza", która nieoficjalnie podaje, że dziewczynka miała "poważne obrażenia głowy zagrażające życiu" i została zoperowana przez neurochirurgów.

Podkarpacka policja potwierdza, że zgłoszenie ze szpitala wpłynęło w piątek. - Policja została powiadomiona przez szpital w Rzeszowie, że trafiło tam pięciomiesięczne niemowlę z obrażeniami, wymagały one udzielenia specjalistycznej pomocy – informuje Marta Tabasz-Rygiel, rzeczniczka podkarpackiej policji. Lekarze powiadomili policję, bo obrażenia na ciele dziewczynki mogły być wynikiem pobicia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

"Obrażenia mogły powstać w wyniku pobicia"

Sprawa została przekazana gorlickiej policji, bo to do tamtejszego szpitala trafiło początkowo dziecko. Rzeczniczka potwierdza, że policjanci sprawdzają, czy dziewczynka padła ofiarą przemocy.

- Jest podejrzenie, że obrażenia na ciele dziecka mogły powstać w wyniku pobicia – wskazuje Tabasz-Rygiel.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w piątek zatrzymano 22-letnią matkę dziewczynki. - Była trzeźwa. Ojca nie było w domu. Został zatrzymany w sobotę rano. Mężczyzna także ma 22 lata. Także był trzeźwy - informuje w rozmowie z "Wyborczą" Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach. Starsze dziecko pary zostało przekazane pod opiekę krewnym.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Pozostałe wiadomości