Każdego z trzech dni festynu poświęcony jest innemu momentowi historii Polski. Piątek należał do średniowiecza, w sobotę nowożytności i okresu od XV do XVIII wieku. W niedzielę przyszedł czas na wiek XIX.
Będą kat i inkwizytor
Pierwszego dnia Jarmarku młodsi i starsi sympatycy historii, mogli obserwować pracę średniowiecznych rękodzielników i ceramikarzy, oraz spróbować potraw kuchni słowiańskiej i zobaczyć przygotowaną przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce jatkę solną oraz warzelnię soli.
W sobotę atrakcji będzie równie dużo. - Tajniki swojej pracy odsłonią kat i inkwizytor. Zapraszamy wszystkich, dla każdego będzie coś ciekawego. - mówi koordynatorka programu Jarmarku Świętojańskiego Róża Wollny.
Konkurs na wianek
W sobotę także odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wianek uwity z kwiatów i ziół, w którym główną nagrodą dla grup z przedszkoli i szkół będzie podróż do Disneylandu.
Organizatorem Jarmarku jest miasto i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Impreza potrwa do niedzieli.
Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.
Autor: ps/b / Źródło: TVN24 Kraków
Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Kraków | Tymoteusz Stach