Dwa promile, motorower i "spektakularna wywrotka" tuż przed radiowozem

Mężczyzna wywrócił się przed maską radiowozu
Mężczyzna wywrócił się tuż przed maską radiowozu
Źródło: Świętokrzyska policja

47-latek z gminy Wąchock wsiadł na motorower będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wywrócił się na poboczu, tuż przed radiowozem.

Policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem zauważyli, że kierowca motoroweru porusza się "wężykiem". Dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się.

- Mieszkaniec gminy Wąchock był tak pijany, że podczas zatrzymania się do policyjnej kontroli w spektakularnym stylu wywrócił się tuż przed nieoznakowanym radiowozem – relacjonuje Damian Janus, rzecznik prasowy kieleckiej policji. Okazało się, że mężczyzna ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia.

48 pijanych kierowców

47-latek został zatrzymany podczas policyjnej akcji "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2018".

- Podczas niej funkcjonariusze na terenie całego województwa zatrzymali 48 skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali się na prowadzenie swojego pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości – informuje Janus.

Autor: wini/gp / Źródło: TVN24 Kraków

Czytaj także: