Kraków

Jej gang miał rozprowadzić 65 kilogramów narkotyków. Interpol szuka 30-latki

Kraków

Aktualizacja:
[object Object]
Poszukiwana Magdalena Kralkatvn24
wideo 2/5

Policja prosi o pomoc w znalezieniu kobiety, która - według ustaleń śledczych - przez dwa lata miała kierować narkotykowym gangiem związanym ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Magdalena Kralka ma blond włosy, zielone oczy, 172 centymetry wzrostu i poszukiwana jest czerwoną notą Interpolu.

Kralka, jak podaje policja, miała dowodzić narkotykowym gangiem. - Jest podejrzana o kierowanie grupą przestępczą, która skupiała się na dystrybucji oraz handlu narkotykami – informuje Mateusz Drwal z biura prasowego małopolskiej policji.

Policja ujawnia, że grupa była związana "ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich".

65 kilogramów narkotyków

Według policji kobieta przejęła kierowanie gangiem po aresztowaniu jego przywódców w 2017 r. Grupa pod jej nadzorem zajmowała się głównie handlem narkotykami – miała rozprowadzić w tym czasie 65 kilogramów marihuany i kokainy na terenie województwa małopolskiego i zachodniopomorskiego.

Teraz 30-latki szuka prokuratura i Interpol. - Jest ona poszukiwana listem gończym wydanym przez Prokuraturę Krajową, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu – podaje Drwal.

Nota to wniosek o współpracę lub ostrzeżenie międzynarodowe, adresowane do wszystkich państw członkowskich Interpolu. Rodzajów tych dokumentów jest kilka - "czerwona nota" oznacza, że wskazaną osobę należy zatrzymać, tymczasowo aresztować i dokonać ekstradycji.

Pięć lat za pomoc

Poszukiwana przez policję Magdalena Kralka ma 30 lat, jasne włosy, zielone oczy i 172 centymetry wzrostu. Ostatnie znane miejsce jej pobytu to Kraków.

Poszukiwana Magdalena Kralkapolicja

- Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca przebywania poszukiwanej prosimy kierować pod numery telefonu: 12 61-54-420,12 61-54-446, 12 61-54-448. Zapewniamy anonimowość – podkreśla Drwal.

Policja w komunikacie ostrzega też, że za ukrywanie lub pomaganie w ucieczce osobie poszukiwanej grozi do pięciu lat więzienia.

Autor: wini/ ks / Źródło: TVN24 Kraków/ PAP

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Policja

Pozostałe wiadomości