Dwa ciała w zamkniętym mieszkaniu. Są wyniki sekcji zwłok

Ciała zostały znalezione w mieszkaniu na krakowskim Kazimierzu
Ciała zostały znalezione w mieszkaniu na krakowskim Kazimierzu
Źródło: tvn24
Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci 26-letniej kobiety, znalezionej w niedzielę w mieszkaniu przy ul. Estery w Krakowie, były ciosy nożem w klatkę piersiową. Przyczynę zgonu znalezionego w mieszkaniu 26-letniego mężczyzny mają pomóc ustalić badania toksykologiczne.

- Na podstawie wstępnych wyników sekcji zwłok możemy potwierdzić, że przyczyną zgonu kobiety było kilkanaście ciosów nożem zadanych w klatkę piersiową i uszkadzających istotne dla życia organy. Natomiast nie znamy jeszcze przyczyn zgon mężczyzny, pomogą je ustalić badania toksykologiczne i inne – poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Przyjechali na studia

Ciała dwojga 26-latków znaleziono w niedzielę rano w mieszkaniu przy ul. Estery na krakowskim Kazimierzu. Mieszkanie było zamknięte od wewnątrz, na ciele kobiety znajdowały się liczne rany od ciosów nożem; leżący na podłodze mężczyzna miał ślady krwi na rękach.

W mieszkaniu znaleziono duże ilości różnych substancji; badania wykażą, czy są to substancje psychoaktywne, czy też dopalacze. Zabezpieczono także noże, telefony i inne przedmioty.

Z ustaleń prokuratury wynika, że osoby te od kilku lat wynajmowały mieszkanie, a przyjechały do Krakowa na studia.

Śledztwo trwa

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo o przestępstwo zabójstwa. W toku postępowania nie wyklucza zarówno wersji, że sprawcą zabójstwa jest jedna z osób zmarłych, jak i wersji, że dokonała tego osoba trzecia.

Autor: wini/gp / Źródło: PAP

Czytaj także: