Ośmiu górników nadal w siemianowickiej oparzeniówce

TVN24

TVN24 KatowiceTrzech górników leczonych jest na oddziale intensywnej terapii

Ośmiu górników rannych w katastrofie w kopalni Mysłowice-Wesoła przebywa nadal w Centrum Leczenia Oparzeń - poinformowała rzeczniczka lecznicy dr Justyna Glik.

Glik podała też, że trzech górników leczonych jest na oddziale intensywnej terapii (OIT), a pozostali na oddziale oparzeniowym.

Stan pacjentów z OIT - jak poinformowała rzeczniczka - poprawia się, z kolei górnicy z oddziału oparzeniowego są w stanie dobrym.

Śledztwo trwa

6 października w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do zapalenia lub wybuchu metanu na poziomie 665 m. W strefie zagrożenia znajdowało się wówczas 37 pracowników. 36 wyjechało na powierzchnię, 31 trafiło do szpitali.

Katastrofa spowodowała 5 śmiertelnych ofiar. Czterej ciężko poparzeni górnicy w wieku 26, 28, 29 i 32 lat, mimo wysiłków lekarzy, zmarli w Centrum Leczenia Oparzeń. Kolejną ofiarą jest 42-letni kombajnista, którego ratownicy górniczy odnaleźli w 12. dobie prowadzonych w bardzo trudnych warunkach poszukiwań.

Okoliczności wypadku badają Wyższy Urząd Górniczy oraz prokuratura.

Poszukiwany górnik po wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła tvn24
wideo 2/35

Część górników rannych w wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła trafiła do CLO:

Mapa Targeo

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: rf/mz / Źródło: PAP, TVN24 Katowice

Raporty: