Minister Czarnek zmienia listę lektur

Ranking Mazura

Minister Czarnek zmienia listę lektur

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zaproponował nowy kanon lektur. Mają znaleźć się w nim teksty m.in. Jana Pawła II, a zniknąć Tadeusza Konwickiego czy Janusza Głowackiego. To jeden z tematów "Rankingu Mazura".  W programie także o nowych wymogach sprawnościowych dla policjantów, o ataku hakerskim na skrzynkę mailową Michała Dworczyka oraz aktywności Mariana Banasia w mediach społecznościowych. Ponadto o remoncie drogi przy jeziorze Żywieckim oraz sytuacji podczas meczu IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej pomiędzy rezerwami Olimpii Elbląg, a Pisą Barczewo. Spotkanie zostało przerwane przez... spadochroniarza. Było też o mężczyźnie, który zasnął na szczycie żelaznego przęsła mostu kolejowego w Toruniu oraz eksperymencie NASA z udziałem kałamarnic i wodnych niedźwiedzi. Zwierzęta będą częścią badań nad wpływem lotów kosmicznych na organizm. Maciej Mazur przygotował też przegląd z archiwum TVN24. Tym razem cofamy się do roku 2002.

Opis programu

Subiektywne podsumowanie tygodnia.

 

Ranking Mazura – opis programu

Autorski program Macieja Mazura. W programie w lekkiej, felietonistycznej formie omawiane i komentowane są najważniejsze i najbardziej osobliwe wydarzenia minionego tygodnia.

 

Ranking Mazura – prowadzący

Maciej Mazur jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Od 2005 r. współtworzy „Fakty”. Wyspecjalizował się w humorystycznych felietonach tworzonych z przymrużeniem oka. Od kwietnia 2008 prowadził na antenie TVN24 interaktywny talk-show „Publiczna.tv”, który z czasem przekształcił się w „Ranking Mazura”.

 

„Ranking Mazura” można obejrzeć w soboty o 15:15 i niedziele o 18:15 na antenie TVN24, a także online na platformie TVN24 GO.